Göbek Düşmesi ve Tedavisi

Düşmesi ve Tedavisi

() Kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.

: mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra , ağır ( rahatsızlanan kişiler çoğunlukla olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

Çok basit bir tedavisi vardır ve şu şekilde uygulanır

Rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ – orta – sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra ” tık ” ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

Tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir. Ama bu uygulamayı konusunda uzman kişilerin yapması gerekir

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. fatma dedi ki:

  bende çok uzun yıllar göbek düşkünlüğü nedenile cok sıkıntlarım oldu. göbeğim agı şişlik halsizlik iştahsızlık. canım hiçbirşey yapmak istemiyordu hayattan ve herşeyden nefret eder hale gelmiştim doktor doktor hastane hastane muayene oldum bir sürü tahlik mr tomo kan idrar testleri ultrasyon yapıldı bir yığın ilaç iğne. defalarca bardak çektirdim ama faydası olmadı olmadı .en son internetten bir genel cerrah buldum bu göbek duskunlugu ve fıtığı hakkında yazıları var okudum ve ona gitmeye karar verdim. 15 dakikalik ameliyat yaptı hiçbir şey hissetmedim birgün hastanede yattım. ameliyattan 10 gün sonra hiçbir şikayetim kalmadı. sıkıntısı olan herkese tavsiye ederim doktorun adı op.dr.ertan beyatlı sayfasının adı internette sayfası var

 2. eşimin göbe düşük üç gündür perişan ne yapmamlazım efendim

 3. emrah dedi ki:

  her iki haftada bi göbek düsermi? bende düşüyor lütfen kalıcı çözüm bilen varsa yazsın.

 4. Murat dedi ki:

  göbek düşmesi ağır kaldırmakla ve yüksek bir yere uzanmakla bile düşer.benim sürekli yüksek biryere uzanmaya çalışınca düşer.belirti olarak ağızada tat alamama, çabucak doymak,yemeklerden sonra karında midede şişkinlik, halsizlik,karında sürekli gurultu sesleri, ishal,mide bulantısı yapar. örnek olarak sandelye üzerindesiniz ve sandelye kaydı aniden o esnada göbek düşer ama çoğu kimse anlamaz göbek düştüğünü.işin kötü tarafı alışınca göbek düşmeye sürekli düşüyor.senede mutlaka 2 defa düştüğünü bilirim.

 5. mehmet mehmet dedi ki:

  göbek düşmesinin (kayması)kalıcı bir tedavisi yok. hakiki bir zeytinyağı ile önce sırınıza sonra göbek bölgesine masaj yaparsanız sorunu çözmüş olursunuz. Göbeğin düşüp düşmediğini anlamak kolay.bir ip kullanarak önce göbek deliği ile sağ meme ucu arasındaki uzağlığı ölçün. göbek deliğinden ipi kaldırmadan diğer meme ucuna getirin. eğer göbek deliği ile her iki meme ucu arasındaki uzaklık aynı değilse göbek düşmüş demektir. tek çaresi dediğim gibi zeytinyağı ile masaj yapmak. sonrada kendine dikkat etmek. özellikle terleyip soğuduğunuz zaman yada banyodan sonra rüzgarda kaldığınız zaman kas tutulması nedeniyle oluyor. Ağır bir şey kaldırmakla ilgisi yok.

Yorum Yaz

Yukarı Çık