Göcek Nasıl Gezilir

Göcek Nasıl Gezilir

Göcek, Fethiye ve Dalyan arasına gizlenmiş harika bir tatil beldesidir. Bu küçük ama diğer tatil merkezlerinden aşağı kalmayan olanakları ile tatilcilerin cazibe merkezi haline gelmiş beldede huzuru ve doğal güzellikleri bir arada bulabilirsiniz.

Göcek’e gitmek eskisi gibi zor değil. 2006 yılında faaliyete geçen tünel Göcek’e rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Yine de eğer İstanbul’dan gidecekseniz on iki saatlik bir karayolu yolculuğuna kendinizi hazırlamalısınız. Uçakla gitmek daha kolay. Dalaman’a indikten sonra yaklaşık yirmi beş kilometrelik bir yol sonrasında kendinizi Göcek’in serin sularına bırakabilirsiniz. Fakat Göcek merkezde denize girilebilecek alan neredeyse yok gibi. Bu nedenle mutlaka bir koya gidip orada denize girmek zorundasınız. Hal böyle olunca konaklama hizmeti veren neredeyse her işletmede bir havuz var.

Göcek’te plaj olanağı yok denecek kadar az ama, altı tane uluslararası marina mevcut. Bu özelliği ile ülkemizdeki tek kıyı beldesi Göcek’tir. Bu marinaların biri yerel yönetime diğer beş tanesi de özel sektöre aittir. Tüm bu saydıklarımız Göcek’i yatçılık sektöründeki en önemli merkez haline getirmiştir.

Merkezden denize girmek pek mümkün olmadığı için ya araçla ya da tekne turları ile rahatçe denize girilebilecek yerlere ulaşabilirsiniz. Sıralamak gerekirse;

Upper Deck Beach Club: Göcek merkeze yakın olarak denize girebileceğiniz yegane yer Upper Deck Beach Club’tır. Buraya giriş ücretlidir.

Göcek Adası Plajı: Göcek Adası Plajı’na limandan tekne ile ulaşım sağlanıyor. Göcek Adası Plajına giriş ücretsiz fakat burada da şemsiye, şezlong ve duş için ücret ödüyorsunuz. Ayrıca yemek yiyebileceğiniz bir lokantası da mevcut.

Günlüklü Koyu: Göcek’ten karayolu ile gidilebilecek en yakın koylardan biri de Günlüklü Koyu’dur. Yaklaşık on kilometrelik bir yoldan sonra koya adını veren ve mis gibi kokan günlük ağaçları sizi karşılıyor. Parfümeri ve sağlık sektöründe kullanılan “sığla” yağı bu ağaçtan elde edilir. Doğal sit alanı sayılan koya giriş ücretlidir.

The Blue Point Plajı: D-Marin Göcek’in bitimde başlayan The Blue Point Plajına giriş ücretli, bu ücrete otopark, havlu, şezlong, duş ve şemsiye dahil. On iki yaşından küçük çocuklardan ücret almıyorlar.

Katrancı Koyu: Katrancı Koyu denizle içiçe girmiş çam ağaçları ile mavi ile yeşilin ahengini sergiler. Göcek’ e yaklaşık yirmi kilometre uzaklıkta olan koyu genellikle kamp yapanların tercihidir.

İnlice Halk Plajı: Fethiye yolu üzerinde beşinci kilometrede bulunan İnlice Halk Plajı’nda şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılayabilirsiniz. İnlice Halk Plajı’nda bulunan ve belediyenin işlettiği kafeden de her türlü yiyecek- içecek ihtiyacınızı uygun ücretlerle giderebilirsiniz. Bu özellikleri ile tahmin edeceğiniz üzere plaj çok kalabalıktır.

Sarıgerme: On iki kilometrelik bir sahil şeridine sahip plaj Göcek’e yaklaşık kırk kilometre uzaklıktadır. Plajı incecik sarı kumlardan oluşan Sarıgerme’de su sporları da yapılabilir.

Dalyan: Göcek’e kırk beş kilometre uzaklıktaki Dalyan Deltası devasa bir su labirenti gibidir. Dalyan Deltası neredeyse bir kuş cenneti gibidir. Sayılamayacak türde kuşlara ev sahipliği yapan Dalyan Delta’sını en meşhur kuşu Yalıçapkını’dır.

Tüm bu seçenekler size uygun değilse günübirlik On İki Adalar turlarına çıkabilirsiniz. Doğa harikası koylarla kaplı Kapıdağ Yarımadası ve irili ufaklı adalardan oluşan bölge meşhur mavi yolculuk turlarının vazgeçilmez rotalarındandır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık