Göz Altı Kremi Nasıl Sürülür

goz-alti-kremi-nasil-surulurGöz Altı Kremi Nasıl Sürülür

Günümüzdeki kadınların vazgeçemiyeceği bir şey varsa oda güzellik. Fakat güzel olmak uğraş ister. Özellikle dikkat etmemiz gereken önemli bir unsurda cildimizdir.

Cildimiz hava şartları, yaş gibi olgularla değişir. Göz etrafındaki deri, insan vücudundaki en ince deridir. Bu yüzden en hassas ve dış etkenlerden en kolay etkilenen bölgedir.

Çok sık hareket etmesinden dolayı da, göz çevresinde çok kolay kırışıklıklar oluşur; kırışıklıkların giderilmesi ise çok zordur. bu yüzden cilt bakımı önemlidir.

Fakat çoğu kadın, nasıl bir cilt bakımı uygulayacağı konusunda oldukça mantıklı fikirler öne sürse de, iş uygulamaya gelince, yapılanlar söylenenlerden farklı olabiliyor.

Öncelikle tenimize göre cilt kremleri, göz atlı, kenarları kremlerini doğru seçmeliyiz. Aksi taktirde uğraşlarımız pek bir fayda göstermez.

Öncelikle amacımız göz çevresini nemlendirmek ve yararlı içeriği göz çevresine yaymak.İki gözümüz içinde krem miktarı pirinç tanesi kadar olmalı ve o şekilde kullanmalıyız.

Göz çevresine dıştan içe doğru serçe parmakla sürülür yani gözün dış köşesinden göz pınarına doğru hafifçe bastırmadan kullanılır,eğer kullandığınız ürün lifting özellikteyse kaş altına da sürülür,göz çevresi dersine mi yoksa kemiğe mi denilirse elmacık kemiklerinin köşelerinden başlayarak göz çevresi kaslarını ve göz altı derisini kapsayan, yarı kemiğe yarı boşluğa denk gelen bölgeye uygulanır, ama kremin özelliklerine göre ürün uygulama tarzı ve sürüm alanı farklıdır, ama sade nemlendirici özellikte bir göz çevresi komple deriye uygulanır, göz altı morlukları için olan ürünler ise göz pınarından göz pınarının aşağısındaki kemiğe kadar uygulanır, genellikle minik darbeler şeklinde uygulanır, tüm göz çevresine uygulanmaz, şişkinlikler için olan jeller ise bolca tüm göz çevresi kaş altı ve üst göz kapağı dahil uygulanır biraz beklenir emilim için ardından masaj yapılır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık