Güçlü saçlar için hangi besinler daha faydalı

Güçlü saçlar için hangi besinler daha faydalı

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilmek istiyorsanız saçlarınızı içten de beslemelisiniz. Peki, hangi besinler saçlar için faydalı?

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve saçlarınızı dış etkenlere karşı daha iyi koruyabilmek için saç bakımı yapmanızın yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor.

İşte saçlaraa fayda sağlayan besinler:

– Omega 3 ve E vitamini bakımından zengin olan ceviz; saçlarınızın hızlı uzamasında ve saç tellerinizin güçlenmesinde etkilidir.

– Domatesi C vitamini sayesinde; saçın en küçük yapı taşı olan kolajen üretimine yardımcı olur. Domates maskesi de saç çıkartma da etkilidir.

– B vitamini bakımından zengin olan havuç; yeni saçların çıkmasında ve sağlıklı saçların korunmasında kilit bir rol oynamaktadır.

– C vitamini yönünden zengin olan kivi, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.

– Bol miktarda protein bulunduran yumurta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir. Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçların güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

– B vitaminin bol bulunduğu bezelye; hızlı saç uzaması için birebirdir. Saç dökülmesi problemi çekenler için de daha fazla bezelye yemelerini öneriyoruz.

– A ve C vitamini bakımında fazla olan ıspanak; saç derisinin sağlığını açısından önemlidir. Ispanak,kepek ve mantar gibi saç derisi hastalıklarına karşı çok etkilidir.

– Günümüzün sağlık için en çok kullanılan besinlerinden olan brokoli; saçın hızlı uzaması ve saç sağlığının korunması için vazgeçilmezdir. Kesinlikle brokoli yiyin!

– Parlak görünümlü saçlar için yeşil çay birebirdir! Kepek sorununu çözmek için saç derisini yeşil çayla yıkayın.

– Omega 3 yağı bakımından zengin olan somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok önemli bir gıdadır. Saçlarınızın çabuk ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız; haftada bir somon yemeye özen gösteriniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık