Gül suyuyla cilt bakımı nasıl yapılır

Gül suyuyla cilt bakımı nasıl yapılır

YAĞLI CİLT GÖRÜNÜMÜNÜ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN HAFTADA 2 KERE KULLANIN.

Sivilceleri kurutuyor, tıkanmış gözenekleri açıyor

Gül suyunun cilde faydaları neler? Gül suyuyla cilt bakımı nasıl yapılır? İşte bu soruların yanıtları ve bu doğal ürünle yapılabilecekler…

Güzel kokusundan da faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilen gül suyunun, aynı zamanda cilt bakımında da kullanıldığını ifade eden Uzman Dermatolog Dr. Ata Nejat Ertek, gül suyunun faydalarını anlattı.
Buzdolabında saklayın, soğuk soğuk uygulayın

Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz. Böylece gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur.

gül suyuMakyajınızı gül suyu ile temizleyebilirsiniz

Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz. Gül suyunda dikkat edeceğiniz en önemli husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gül suyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır. Gül suyunun cilde diğer bazı faydaları ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler.
Sivilceli bölgelerinize sürün

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gül suyu ile temizleyin. Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu işlem sivilceleri kurutacaktır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık