Güvenli Ev İçin Bilinmesi Gerekenler

Güvenli Ev İçin Bilinmesi Gerekenler

İnsan, hayatının her alanında kendini güvende hissetmek ister. Güvenli hissedeceğimiz alanların en başında evlerimiz gelir. Evlerimiz bizim için oldukça önemli yaşam alanlarıdır. Dolayısıyla bu önemli yaşam alanlarını mümkün mertebede, güvenilir kılmalıyız. Bu yazımızda güvenli ev için önemli ipuçlarını vereceğiz.

Öncelikle evinizin güvenliğini istiyorsanız, altın kuralları bilmeniz gerekiyor. Bu kuralların sırasıyla paylaşacağız;

İlk adım şudur; Kapınız! Evinizin kapısına mutlaka yaysız kilit taktırmalısınız. Neden diye sorarsanız, bu kilitlerin bir çoğu, anahtarın kopyasını kimin yaptırabileceğini kontrol edebileceğiniz şekilde çalışıyor. Kapınız ile ilgili bir diğer önerimiz ise, yaysız kilitlerdeki çubukların uzunluğunu fazla olmasıdır. Uzunluk arttıkça eve istenmeyen davetsiz misafirlerin de girmesi zorlaşacaktır.

Daha sonra yapabileceğiniz ilk öncelikli işlemlerden bir tanesi de kapsamlı bir ilkyardım çantası hazırlamanızdır. Gerekli malzemelrin tam olması gerekir. Örneğin, antiseptik tampon, makas, aspirin, soğuk kompres gibi..

Ev AlarmıÇoğu evde bulunmayan bir araç var ki, bu araç oldukça önem arzeden ve gerekli bir araç ; Yangın Söndürücü. Bu yapıyı aldığınızda evin en kolay ulaşılabilir yerine koymalısınız. Bu aletleri sadece küçük çapta ki yangınlarda kullanabileceğinizi de unutmamalısınız.

Evinizde mutlaka el feneri bulundurmalısınız. Çünkü elektriğin ne zaman gideceğini bilemezsiniz.

Evinize hava filtresi taktırmanız, evi oldukça taze bir atmosfere kavuşturmanıza son derece yardımcı olacaktır. Sizin ve çevrenizde alerjisi olanlar varsa, bu cihazların alınması oldukça işe yarayacaktır. Havadaki zararlı maddelerin, polenlerin ve tozları hızlıca emerek yok eden bu cihazları kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Musluğunuza bir su filtresi almanın belki de tam zamanı. Vananıza taktıracağınız bir su filtresi, kurşun, klor ve daha bir çok bakteri taşıyan maddeleri ortadan kaldırır. Dolayısıyla sizin ve sevdikleriniz için içme suyundan gelebilecek bütün zararları en aza indirmiş olur.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık