Hamile kalmak için uygun günler nelerdir

nelerdir

Yumurtlama günü belli bir yaştan sonra her kadının hayatına giren bir olgudur. Bu nedenle yumurtlama günü cinsel sağlığına önem veren her kadın tarafından bilinmesi gereken bir dönemdir.

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır?

Yumurtlama günü belli bir yaştan sonra her kadının hayatına giren bir olgudur. Bu nedenle yumurtlama günü cinsel sağlığına önem veren her kadın tarafından bilinmesi gereken bir dönemdir. Adet dönemine bağlı olarak vücuttaki fiziksel değişimler gözlenir ve bu gün hesaplanabilir.

Yumurtlama (ovülasyon) dönemi hamilelik için en uygun günleri ifade eder. Bu dönemde şansı çok yüksektir. Bununla birlikte istenmeyen hamilelikler için de riskli bir dönemdir. Bu yüzden hamilelik istemeyen kadınlar yumurtlama dönemini hesaplamalı ve bu günler süresince ilişkiye girmeyerek önlemini almalıdır.
gebe_kalmak_icin_uygun_gunler
Yumurtlama Dönemi Belirtileri

Yumurtlama dönemi her kadında değişiklik gösterir. Adet kanamasının başladığı tarihten 14 gün önce gerçekleşir. Adet döngüsü 28 gün olan kadınlarda ovülasyon 14. gündür. Eğer döngü 35 gün ise ovülasyon 21. günde gerçekleşir. Bu dönemde belirgin olarak gözlenen fiziksel değişimler vardır: Göğüslerde hassasiyet, vücut sıvısının artması, vajinal akıntıların artması, karın bölgesi ve kasıklarda ağrı hissi.
Bu belirtilerin yanında yumurtlama dönemi kesin olarak bilmek için hesaplama yapmak önemlidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık