Hirudoid Forte Jel,Hirudoid forte jel faydaları,Hirudoid forte jel yan etkileri

Hirudoid Forte Jel,,Hirudoid forte jel yan etkileri

İlaç Etken Maddesi: Kondroitin polisülfat
İlaç Marka İsmi: Hirudoid Forte Jel

Bilgi:

Topikal; yüzeyden uygulanan, yüzeye sürülen anlamına gelmektedir. Genellikle krem, merhem, solüsyon, losyon, yakı, sprey ve jeller için kullanılır.

Kondroitin polisülfat topikal Nedir?

Kondroitin polisülfat topikal iltihabi durumlar üzerinde etkili bir ilaçtır. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını önleyici ve bağ dokusu yenilenmesini hızlandırıcı etkileri de vardır. Kondroitin polisülfat topikal vücuttaki belirli biyolojik ve kimyasal işlemler üzerine etki ederek çalışır.

Kondroitin polisülfat topikal aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

bir yaralanma veya hastalığa bağlı olarak zedelenen normal dokunun yerini alan, sert haldeki yeni oluşumun yumuşatılması;
herhangi bir hasar ya da zedelenme, toplardamar iltihabı ya da pıhtı oluşumu ile birlikte olan toplardamar iltihabı gibi nedenlerden ötürü oluşan çürük, kan oturması ve ödem durumlarının tedavisi.

Kondroitin polisülfat topikal burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Kondroitin polisülfat topikal Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Kondroitin polisülfat topikal’i tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Kondroitin polisülfat topikal’in gözünüze, ağzınıza, burnunuza veya vajinaya temas etmesinden kaçınınız. Eğer ilaç bu bölgelerden birine temas ederse bol su ile yıkayınız. Kondroitin polisülfat topikal’i hasar meydana gelmiş ciltlere ve açık yaralara uygulamayınız.

Kondroitin polisülfat topikal Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Kondroitin polisülfat’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. Kondroitin polisülfat topikal’i hasar meydana gelmiş ciltlere ve açık yaralara uygulamayınız.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Kondroitin polisülfat topikal Kullanabilir miyim?

Gebelik kategorisi C. Kondroitin polisülfat topikal’in anne karnındaki bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız Kondroitin polisülfat topikal’i kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. Kondroitin polisülfat topikal’in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Kondroitin polisülfat topikal Nasıl Kullanılır?

Kondroitin polisülfat topikal’i tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Eğer ellerinizin üzerindeki bir bölge tedavi edilmiyorsa Kondroitin polisülfat topikal’i kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

İlacınızı tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayınız ve cildinize hafif hareketlerle sürünüz. Doktorunuz ağrı ile birlikte görülen iltihabi durumlarda ilgili bölgeyi bir sargı ile kapatmanızı söyleyebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Maksimum faydanın sağlanabilmesi için Kondroitin polisülfat topikal’in düzenli şekilde kullanılması önemlidir.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz uygulamayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu uygulayınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa uygulamadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende uygulamaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç uygulamayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız ya da bir kişi ilacı yanlışlıkla yuttuysa hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Kondroitin polisülfat topikal Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Kondroitin polisülfat topikal’in gözünüze, ağzınıza, burnunuza veya vajinaya temas etmesinden kaçınınız. Eğer ilaç bu bölgelerden birine temas ederse bol su ile yıkayınız. Kondroitin polisülfat topikal’i hasar meydana gelmiş ciltlerde kullanmayınız. Bu ilacı açık yaralara da uygulamayınız.

Kondroitin polisülfat topikal’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

deride kızarıklık.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Kondroitin polisülfat topikal ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe tedavi edilen cilt bölgesinde başka bir topikal (cilt yüzeyine uygulanan) ürün kullanmayınız. Diğer cilt ilaçları aynı anda kullanıldığında Kondroitin polisülfat topikal’in etkinliğini ve emilimini azaltabilir.

Kondroitin polisülfat topikal ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Kondroitin polisülfat topikal’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık