İkonik saç modelleri

İkonik saç modelleri

Geçmiş yıllardan günümüze uyarlanan ikonik saç modeli

Moda, 2014 ikonik saç modellerini yaratarak zamanla değişim geçirdi. Daha önceleri saç konusu modanın bir parçası gibi düşünülmezken, artık saç defileleri, saç tasarımları ve her sezona özel saç modası konuşuluyor.

Geriye dönüp baktığımızda sürekli esinlenip, kendi tarzımızı yaratırken ilham alabileceğimiz bir çok ikonik saç modeli var. Klasik ve demode arasındaki ince çizgiyi geçmediğiniz sürece, eski resimlere bakıp, eski Hollywood yıldızlarının saçlarından esinlenmenizde hiçbir sakınca yok.

Saç modelini değiştirmek isteyenlere fikir verebilecek 7 ikonik saç modeli!

Parmak dalgası

Kadınların ikonik saçlarından bahsediyorsanız, parmak dalgalarından sözetmemek olmaz. Hollywood ihtişamını ve zarafetini bize hatırlatan bu saç modelini çok beğeniyoruz.

Zarif , seksi ve kadınsı havasıyla yüzünüzü çevreleyen parmak dalgalara kavuşmanız çok kolay. İlk olarak fön çekip düzelttiğiniz saçlarınızın ön kısımlarına krepeyle hacim verin. İkinci olarak da saçlarınızın uçlarını ve ön kısınlarını dışa doğru bukleler oluşturacak şekilde yuvarlak fırçalarla tutturun. Fön makinesi ve sprey kullanarak saçınızı sabitleyin.

Küt saç

Küt saç modeli kesinlikle herkesin kullanabileceği bir model değil. Cesur kadınlara hitab eden bu saç modeli size zamanın ruhunu aşılayacak.

Esas küt saç kesimi çene hizasını ya da elmacık kemiği hizasını geçmezken, artık omuzların üstünde biten küt kesimler ilgi görüyor.

Arı kovanı

1960’lı yıllarda güzel saç demek kabarık saç demekti. Arı kovanı modeli de bu yılların zevkine uygun olarak aşırı kabarık ve abartılı saçlara verilen bir isim.

Şekil olarak arı kovanına benzeyen krepeli bol spreyli topuzlar ve yarım toplanan saçlar bugünlerde mutlaka denemeniz gereken saç modellerinden.

Latin ateşi

Jennifer Lopez’in öncülüğünü yaptığı latin ateşi tarzı uzun zamandır göz bebeğimiz. Karemel rengi seksi dalgalar gözlerinizi ve dudaklarınızı ön plana çıkaracak.

Saçlarınızda alevlenen latin ateşi, spor ya da şık her tarzınıza uyum sağlayacak.
2014_ikonik_sac_modelleri
Mısır koçanı örgü

İ.Ö. 3000 yılına dayanan mısır koçanı örgüleri en eski trendlerden. Saç diplerinden başlanan örgüler yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak.

Bu günlerde popüler olan mısır koçanı örgü modeli ise saçları yandan ayırarak yapılan şık örgüler.

Pixie kesimler

Pixie kesimler kadınlara çok yakışan saç modellerinden. Yeniliklere açık, cesur ve baş kaldıran kadınların tercihi pixie kesimler Hollywood ünlüleri tarafından çok tercih ediliyor.

Anne Hattaway, Michelle Williams, Hale Berry ve Jennifer Lawrence’ın tercih ettiği pixie kesimler gerçekten çok zarif.

Düz fön

İşte her tarzınızla uyum sağlayan bir saç modeli daha! Güzelce fönlenmiş saçlarınızla en şık gece elbiselerinizi ya da iş kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Özellikle özel günler ve davetlerde düz fönlü saçları tercih ederseniz, gecenin ilerleyen saatlerinde saçınızın bozulma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Dilerseniz saçlarınızın uçlarını fönlerken, saçlarınıza içeri ya da dışarı kıvrımlar verin. Böylece daha sofistike bir tarz yakalayacaksınız.
Resimlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayın

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık