İNSANI HÜZÜNLENDİREN HAZAN MEVSİMİ SONBAHAR

Bir hazan mevsimi,sonbaharın capcanlı ,Güneşin ruhumu ısıtışını hissettiğim,neşeli olmaya çalıştığım,seni görme umuduyla ruhumun heyecana kapılmasını önleyemediğim bir gün…..
Ah sonbahar ahhh.. insanı hüzünlendiren hazan mevsimi.Bitmek bilmeyen uzun geceler ve bulutların arasında kaybolup giden yıldızlar,aklımda yaşamaya çalıştığım aşkımın taze kalmış anları.yaşanmamış yaz günlerinin özlemi,bir yaz ayında birdenbire tutulduğum aşkım.Tarif etmekte her seferinde zorlandığım YÜREĞİMDEKİ SIZIM Göremediğim her saat her dakikada yaşamayı istemediğim umutsuzluğum. Yüzünü gördüğüm anda kalbimdeki heyecanım,telefon açtığım anlarda beni coşturan sesi,içimdeki yaşama dair hevesim,güldüğü anlarda yüzünde güller açan neşesi,derinden gelen ama her sözünde içime işleyen hafiften bir müzik sesi……SONBAHAR. 
 
Anılar ve özlemler hep yarım kalmışlık duygusu veriyor bugün bana.ne bileyim en çokta sonbaharda yaşarım bu duyguyu,biliyor musun ? Sanki geçmişi düşünme yada kendimle hesaplaşma zamanı.yada mevsimi.ne sayarsan say,sana delice tutulmuş olmamda değiştirmiyor bu gerçeği….
 
Sonbaharın ne yaparsam yapayım üzerimden atamadığım her şeyden bir sebep bulup ta beni hüzünlendirmesi,duygusunu atamıyorum üzerimden.hiç istemediğim halde bir parkta yada yol kenarında bir ağacın dallarından…mevsimin bitmekte olduğunun,son demlerinin yaşanmakta olduğunu gösterircesine düşen sarı sarı yapraklar..havayı birdenbire bulutların kaplamasının ardından ince ince ruhumu ıslatırcasına yağan yağmuru.rüzgarın en ufak esintisinde bile içimde başa çıkılmaz fırtınalarla boğuştuğum anlarda içimdeki hislerimi ürpertmesi yağan her yağmurdan sonra sakinleşip sessizliğe bürünen o ıssız sokaklar.gökyüzünde gri bulutlar hüzünleri dalga dalga yayıyor içime yine sensizliği yaşadığın bu sonbahar gününde.
 
Şöyle bir düşünüyorum da geçmişi,hep öyle yada böyle yapılan, yapılmış hatalar değil,bazen arada sırada senle ilgili hoşuma giden tatlı anlar geliyor aklıma. Nerede olduğumun ne işle meşgul olduğumun da önemi yok aslında şu anda.küçük bir gülümseyişinde olsa neşenle yayılıyorsun yüz hatlarıma,yüreğimde bir kuş kanat çırpıyor sanki,bir şarkı başlıyor yine ..yüreğimin sevda tellerinden.her sonbahar gelişinde sarı sarı yapraklar arasında yine sen gelirsin aklıma.diye sürüp gidiyor.bu sonbaharda ne kadarda isterdim biliyor musun ? umut işte (şu an yanımda olamayacağını bildiğim halde )şu mevsim bitmeden,yerlere o soğuk kış günlerinin beyazları düşmeden,bu şehrin herhangi bir yerinde neresinde olursa olsun şöyle on dakikada olsa yerlere düşmekte olan sarı sarı yaprakların arasında yan yana biraz yürümeyi ,telefonda sesini duymak yetmiyor artık uzun gecelerde baş başa sohbet edebilmeyi.
Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar onur dedi ki:

    harika bir yorum tebrikler duygular bu kadar gerçekci anlatılır yüreğinize sağlık

Yorum Yaz

Yukarı Çık