İp Numarasına Ping Nasıl Atılır

Nasıl Atılır

Ping Windows tarafından geliştirilen Dos komutuyla çalışan bir tür programdır. Ping nedir ve nasıl kullanır diye aklınızda soru işareti oluşmuştur muhakkak. Ping atmak , bir bilgisayarın aktif olup olmadığını kontrol etmektedir.

Ping genellikle bir web sitenin ip numarasını yada o sitenin aktif veya pasif olup olmadığı kontrol eder.

Ping’in çalışma prensibini açıklamak isterim , her ne kadar Enformasyon bir bilgi olucak olsada lakin doğru olduğu göz kanısındayım. Ping kontrol edilecek adrese veya sunucuya bir veri gönderir , eğer gönderilen veri bilgisayar tarafından doğrulanırsa , gönderilen veri paketini içerisinde kontrol edilecek bilgisayar veya sunucunun mac adresi ve ip numarasını kullanıcıya sunar. Bilgisayarınızı başka bilgisayar tarafından ping atmalarını istemiyorsanız.

Firewall veya ona benzer program sayesinde dışarıdan gelen ping isteklerini kullanımı dışı bırakmaktadır. Güvenlik için birebir bir programdır. Ping atmanın bir kaç parametresi bulunmaktadır bunlar Ping-t , bu komut ile sürekli olarak karşı bilgisayara ping atar siz durduruna kadar. Bir diğer parametre ise Ping-c bu komut ile sürekli atılan ping’i sonlandırır.

Ping atmak için kısa ve basit bir işlem ile sonuca ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken Dos tabanlı ,Cmd komut sistemini çalıştırma daha sonra Ping ve ping atmak istediğiniz ip veya adresini yazıp Enter tuşuna tıklamak olacaktır. Tüm işleminiz bu kadar

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

İp Numarasına Ping Nasıl Atılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık