İŞ YERLERİ İÇİN DOĞALGAZ ISITMA SİSTEMLERİ

İŞ YERLERİ İÇİN DOĞALGAZ ISITMA SİSTEMLERİ

Günümüzde yaygın şekilde kullanım alanına sahip olan ve her geçen gün daha da artan bir seyir izleyen doğalgaz tesisatları ülkemizde mevcut yerel yönetimler ve bunların iş ortakları halindeki doğalgaz firmaları aracılığıyla uygulanabilmektedir.

Kullanım gerektiren yerlerde ihtiyacı karşılayacak altyapının kurulması işlemleri sonunda bu bölgelerde doğalgaz kullanmak isteyen kişiler gerekli başvuruları yaparak doğalgaz tesisatı kurulumu yaptırabilirler.

Buna göre herhangi bir işyerine doğalgaz bağlatılması için öncelikle yetkili bir doğalgaz firmasına başvurulması gerekir. Kullanılacak cihazları müşteri belirledikten sonra şartnameye uygunluğuna bakılır. Gaz dağıtım firmalarının cihazlar üzerinde hassasiyeti vardır.

Bu yüzden kendisinin vize verdiği cihazların kullanılmasını şart koşabilir. Bunun dışında ilk aşamada iş yeri sahibi firmaya başvurur ve anlaşma sağlanır. Daha sonra firma işyerine gelerek proje çizer. Güvenlik önlemleri için havalandırma açılması, gaz kaçağı alarmlarının takılması işlemleri özenle ve dikkatle yapılır.

Doğalgaz TesisatıEğer sistemin kurulacağı yapıda temel malzeme ahşapsa daha özel önlemler alınır. Projelendirme yapıldıktan sonra başvuru yapan kişi gaz dağıtım firmasına gider. Eğer bu kişi kiracıysa işyerinin kira kontratı, kendi kimlik fotokopisi, kaşe bilgileri, vergi levhası fotokopisi ile birlikte gidip sözleşme imzalar.

Sonrasında gaz dağıtım firması yetkilisiyle, proje mühendisi işyerine giderek gerekli kontrollerini yapar. Uygun gördüklerinde gaz açım işlemini gerçekleştirirler. Uygun görülmediği takdirde gaz dağıtım firması, projeyi yapan firmaya ek sürer verir.

Bu ek sürede firma eksik ve yanlışlarını gidererek tekrar başvuruda bulunur.Doğalgaz tesisatlarının sağlıklı şekilde açılmaması sonrası kullanımlarda ortaya çıkacak en ufak bir sızıntının çok kötü olaylara sebebiyet verebilmesi sebebiyle bu tarz özel önlemler alınmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

İŞ YERLERİ İÇİN DOĞALGAZ ISITMA SİSTEMLERİ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık