İspanyolca Ne Kadar Sürede Öğrenilir

İspanyolca Ne Kadar Sürede Öğrenilir

İspanyolca Roman dillerinden biridir. Dünyanın en çok konuşulan üçüncü dili olarak kabul edilir. Hint-Avrupa dil ailesine bağlıdır ve tahmini rakamlara göre dünyada 500 milyona yakın insan bu dili konuşmaktadır. İspanyolca başta İspanya olmak üzere, Küba, Arjantin, Peru, Şili, Dominik Cumhuriyeti, Panama derken pek çok ülkenin resmi dilidir. Amerika Birleşik Devletlerinde dahi ülkenin genelinde İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dildir. Peki, böylesine çok fazla kullanılan yabancı bir dil ne kadar sürede öğrenilebilir?

İspanyolcayı tam anlamıyla öğrenme süresi verilen emek ve mevcut kapasiteye göre değişim gösterecektir. İspanyolcayı öğrenebilmek için öncelikle dilin sahip olduğu gramer, cümle yapıları, fiil çekimlerinin öğrenilmesi gerekecektir. Bol bol kelime ezberi yapılmalı ve öğrenilen her şey tekrar edilmelidir. İspanyolca yazı çalışmaları, dinleme alıştırmaları, diyalog egzersizleri derken bir dil öğrenme aşamasında yapılması gereken her şey için büyük bir çaba gösterilmelidir. Kısacası İspanyolca öğrenmek için gerekli çaba gösterilmeli ve istenilen zaman ayrılmalıdır. Böylece öğrenme süreci zamanla daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Eğer ki İspanyolca bu dilin konuşulduğu bir yerin dışında fazladan özel bir çabayla öğreniliyorsa maksimum 1 yıl içerisinde orta düzeyde bir İspanyolca seviyesine gelmek mümkün olacaktır. Fakat yerine İspanyolca öğrenen bir kimse için öğrenme süreci daha kısa olduğu gibi çok daha kolay da olacaktır. Çünkü sürekli pratik halinde olan beyin bu dilin kurallarını ve yeni kalıpları çok daha hızlı bir şekilde benimseyecektir. Bu benimseme zamanı kişinin dile yatkınlığı ile de doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bazı kimseler yabancı dil öğrenmeye daha yatkındır ve çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Fakat bazı kimseler ise çok daha fazla çaba göstermesine rağmen sahip olduğu yetkinlikler dil öğrenebilme becerisinden uzak olabilir. İşte böyle zamanlarda doğal olarak İspanyolca öğrenme süresi uzayacaktır. Bunu kısaltmak için takviye dersler, bol pratik, artı çalışma ve daha pek çok fazladan bir çaba gösterilmesi gerekecektir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık