İstanbul’da Hadis dersleri yapılan camiler

İstanbul’da Hadis dersleri yapılan camiler

Ömrünü Fatih Camii’nde yürüttüğü derslerle geçiren Emin Saraç, 1955’ten beri hadis derslerine devam ediyor. 80 yaşındaki Emin hocayı öğle namazından önce dinleyebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli Yaşar Kandemir pazar günleri öğle namazında önce Eyüp Sultan Camii’nde ‘Şifa-i Şerif’ adıyla Peygamberimiz’i tanıtan hadis ve bilgileri aktarıyor. Namazdan 40 dakika önce başlayan dersler 7 yıldır devam ediyor.

Yine Eyüp Camii’nde pazar günü ikindi namazından önce Üsküdar vaizi Dr. Mehmet Efendioğlu, Eyyûb el-Ensari Hazretleri’nin Peygam-berimiz’den rivayet ettiği hadisleri okuyor. Ders, namazdan yarım saat önce başlıyor.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan, Göztepe’deki Gözcübaba Camii’nde, her pazar günü hadis dersi yapıyor.

Beşiktaş’taki Sinanpaşa Camii’nde her cumartesi öğle namazından önce Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tefsir hocası Prof. Dr. Yakup Çiçek’in derslerine katılabilirsiniz.

Prof. Dr. Cevat Akşit, pazar günleri ikindi namazından sonra Süleymaniye Camii’nde hadis ve Hanefi fıkhı üzerine dersler veriyor.

Kadıköy’deki Hasanpaşa Ca-mii’nde de cumartesi sabah namazından sonra kahvaltı ve sohbet yapılıyor. Ayrıca istediğiniz her saatte Kur’an-ı Kerim okutuluyor.

Hırka-i Şerif Camii’nde öğle namazından önce saat 10.00’da kadınlar için görevli vaize tarafından hadis dersi yapılıyor. Cumartesi günleri ikindi namazından sonra Murat Usta Kurt hadis dersi veriyor. Cami imamı Mustafa Uyar da her akşam yatsı namazından önce ilmihal dersleri veriyordu ancak rahatsızlığı nedeniyle 3 ay bu dersler ertelendi.

Yuşa Aleyhisselam Camii’nde, her pazartesi öğle ve ikindi namazından önce hadis dersi, çarşamba öğle namazından önce siyer, perşembe öğle namazından önce ise ilmihal dersleri veriliyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık