İşte gerçek ağaç sevgisi örnek bir davranış

İşte gerçek örnek bir davranış

Osmaniye’nin ilçesinde inşaatı yapan bir , ağaç sevgisi nedeniyle kesmediği çam ağacını işyerinin ortasında bıraktı. 20 yıldır Kadirli’de kebapçılık mesleğiyle uğraşan, aynı zamanda muhtarı olan Kadıoğlu, 140 yaşındaki çam ağacını kesmemek için ağacı işyerinin ortasında bıraktığını söyledi.

Çam ağacının altında yıllardır seyyar tezgah üstünde kebapçılık yaptığını anlatan Kadıoğlu, “Kadirli’de benim işyerim yıllardır vatandaşlar tarafından “çamın dibi” olarak bilinir. Yıllardır ağacın gölgesinde mesleğimi yaptım. Müşterilerim temiz havada çam ağacının altında kebaplarını yedi. İş yerimi güzelleştirmek için tek katlı 60 metrekarelik bir bina yapmak istedim. Bu arada işyerimin ortasına geliyordu.İçimdeki ağaç sevgisi dolayısıyla hiç kesmeyi düşünmeden işyerimi ağacı ortasına alacak şekilde yaptırdım.” dedi.

Ağacın gövdesini verniklediğini anlatan Kadıoğlu, “Ağacın işyeri kısmında kalan gövdesini vernikledim. ağacın gövdesini koruyor ve ayrı bir görünüm kazandırıyor. Ağacın gövdesinin genişleyeceği yerleri de geniş bıraktım. Çatıya da ağaç gövdesinin çıktığı yere yağmur suyu akmasın diye köpük sıktırdım.” dedi.

Ormanlara sahip çıkılması gerektiğini ifade eden muhtar Kadıoğlu, “Sağlıklı yaşamak için temiz havaya ihtiyacımız var. Bende ağaç sevgisi oldukça fazladır. Bir ağacın 60 yılda yetiştiğini unutmayalım.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık