İYİ BİR KAMERALI GÜVENLİK SİSTEMİ NASIL OLMALI

İYİ BİR KAMERALI GÜVENLİK SİSTEMİ NASIL OLMALI

İşiniz, eviniz veya apartmanınız için kameralı güvenlik sistemi düşünüyorsanız bu işi en ucuz yoldan halletmeyi değilde kaliteyi ucuza almaya çalışın.

Referanslı bir firma ile çalışın ve mümkün olduğunca sistemde kullanılan donanımın kalitesini öğrenmeye çalışın. Kablo, kamera, harddisk gibi donanımlar düşük kalitede kullanıldığında çok kısa sürede sistemi yaptırdığınıza pişman olabilirsiniz. Yani, hava şartlarından etkilenen, buğu yapan ve toz tutan kamera, kameranın yapısına uygun olmayan ek yapılmış, ince, kalitesiz kablolar veya verilerin kaydedildiği hard diskin ömrünün kısa olması maliyeti etkileyen unsurlardır. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Birkaç yıl, hatta birkaç ay gibi kısa sürede hüsrana uğramanız mümkün.

Kameralı Güvenlik Sistemlerinde Maliyeti Etkileyen Unsurlar ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kameranın kalitesi ve sayısı :
Kamera eski analog sistem mi yeni tip ip sistem mi?, hd yayın yapıyor mu?, gece görüşü nasıl?, nem alır mı?, toz tutar mı?

Kablolar :
Kabloların uzunluğu ve kalitesi maliyeti etkiler. Ayrıca net bir görüntü için mümkün olduğunca az ek yapılması gerekir. (Koruma ve güzel bir görünüm için kablo kanalı kullanılıyor mu?)

Harddisk :
Uzun ömürlü mü?, ne kadar süre ile kayıt yapıyor. (kaç gün) (160, 320, 480, 600)
(Harddiskler her saat için ayrı bir video kaydı yapar ve harddisk dolduğunda ilk yaptığı video kaydından başlayarak her saati silmeye başlar)

Kısacası evinize veya işyerinize kameralı güvenlik sistemi kurduracaksanız veya bir firmadan fiyat teklifi alacaksanız fiyatı en uygun olanı değil; kaliteli malzemeyi ön plana çıkartıp, bununla beraber size bunu uygun fiyatla sunan, profesyonel ve referansları olan bir firma ile çalışın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık