Kadeh Çiçeği Nedir,Kadeh Çiçeğinin Tıbbı faydaları

kadeh çiçeği Nedir,Kadeh Çiçeğinin Tıbbı faydaları

kadeh çiçeği

Akarsu kıyılarında ya da sulak bölgelerde bulunur. Boyu 4.5 metreyi bulabilir. Birçok dalı vardır . Dallarını tırnağınızla kazıdığınızda baharatlı bir koku yayar. Yaprakları düz ve parlak yeşil renktedir. Çiçekleri küçük,sarı ve salkım şeklindedir. Salkımlarındaki meyveler ortalarda da ha yoğundur.(zaman zaman futbol topu şeklinde) ve sonbaharda yeşilden kırmızıya döner. Çiçekleri yapraklarından daha önce, bahar aylarının başında çıkar.

Pişirme Önerileri: Bahar aylarında bu bitkinin ince dallarını toplayıp bir ipe bağlanır.Sonra da pırasa,ısırgan,mantar ve karahindibayla birlikte bir tencereye atıp kaynatılır.Sapları kaynatılıp çay yapılabilir. Yeni çıkmış yaprakları da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Sonbaharda meyvelerini yiyecek kurutucusunda kurutabilirsiniz. Bu kuruyan meyveler çok sert olacağı için kahve değirmeninde çekip baharat karışımlarınıza ekleyebilirsiniz.

Tıbbı faydaları: Amerikan yerlileri bu bitkinin kabuğundan yapılan çayı soğuk algınlığı, öksürük ve dizanteri tedavisinde kullanmışlar. Bu çayla banyo yapmak romatizmaya iyi gelir. İnce dalları kaynatılarak yapılan çay ise adet ağrısı tedavisinde kullanılır

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Kadeh Çiçeği Nedir,Kadeh Çiçeğinin Tıbbı faydaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık