Kadınların Bilmediği Pratik Makyaj Tüyoları

Kadınların Bilmediği Pratik Makyaj Tüyoları

Bu pratik tüyoları mutlaka bilmelisiniz.

Bir kaç püf noktasıyla makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilir, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

İşte hayatınız boyunca size yardım edecek makyaj tüyoları…

Alt kirpiklere maskara sürerken etrafa bulaşmasını istemiyorsanız plastik kaşığın tersini kirpiklerin altına yerleştirin.

“Kedi gözü” gibi gözler istiyorsanız eyeliner veya far sürmeden önce kolay çıkarabileceğiniz bir parça bant yapıştırın. İşiniz bittikten sonra yavaşça çıkarın.

Gözünüzün çevresinde aydınlık bölgeler yaratmazsanız makyajınız soluk kalır. Beyaz, krem veya inci tonlarında renkleri tercih edebilirsiniz.

Eskiyen maskaranızın fırçasını sıcak suya tutun. Akan su tertemiz olana kadar bekleyin ve fırçayı yeniden tüpe yerleştirin. Sıcaklık ve suyun etkisiyle maskaranız yeni gibi olacaktır.

Bilmediginiz-Makyaj-TuyolariDudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız çocuklar için üretilen yumuşak dokulu fırçalarla dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Fırçalamadan önce dudak balmı sürmeyi unutmayın.

Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız gözünüze siyah değil beyaz kalem çekin.

Satın aldığınız farın donuk göründüğünü düşünüyorsanız fardan önce beyaz baz uygulayabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcının daha etkili olmasını istiyorsanız fön makinesiyle biraz ısıttıktan sonra kullanın.

Fondöten alırken yanağınızda değil boynunuzda deneyin. Böylece renk farkı sorunu yaşamazsınız.

Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız kaşınızın hemen altına ince bir tabaka beyaz kalem uygulayıp parmağınızla dağıtın.

Eyeliner çabuk dağılıyorsa alt kirpiğinizin hemen altına pudra sürebilirsiniz. Bu sayede eyelinerın hareket etmesini büyük oranda önleyecektir.

BB kremler pahalı geliyor veya fazla kullanmayacağınızı düşünüyorsanız lazım olduğu zamanlarda kapatıcı ve nemlendiricinizi karıştırıp kendi BB kreminizi yaratabilirsiniz.

Gözünüzün daha şekilli ve kaşınızın kalkık görünmesini istiyorsanız kaşınızın üzerine de ince bir çizgi halinde aydınlatıcı sürün ve parmağınızla dağıtın.

Rujunuzun daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız ince bir kağıt peçeteyi rujunuzu sürdükten sonra dudağınıza yapıştırın ve pudra sürün. Rujunuz daha mat görünecek ve daha kalıcı olacaktır.

Dudaklarınızda 3 boyutlu görünüm elde etmek için ruj sürdükten sonra alt dudağınızın orta kısmına çok açık renk far veya pudra uygulayın.

Fondöteni aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık