Kalmosan losyon ne işe yarar

kalmosan losyon Genellikle krem, merhem, solüsyon, losyon, yakı, sprey ve jeller için kullanılır.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Kullanabilir miyim?

Gebelik kategorisi C. Bu ilacın hamilelerde ve emziren annelerde kullanımına ilişkin güvenilirliği tespit edilmemiştir. Hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyiniz. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Kalmosan losyonu Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Losyon formda hazırlanan ilacınızı kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Bir miktar ilacı avucunuza dökünüz ve ilgili bölgeye hafifçe sürünüz. Eğer ilacı sürüldüğü yerden çıkarmak isterseniz su ile yıkayınız.

Tedavi uygulanacak bölgenin bütünüyle kaplanmasına yetecek kadar ilaç uygulayınız.

Difenhidramin HCl / Kafur / Çinko oksit / Kalamin / Gliserin topikal’i 2 yaşından küçük çocuklarda doktor denetimi altında kullanınız.

Eğer rahatsızlık ilerlerse, belirtiler 7 günden fazla sürerse veya birkaç gün içinde tekrarlarsa; ilaç kullanımını durdurunuz ve doktorunuza başvurunuz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Difenhidramin HCl / Kafur / Çinko oksit / Kalamin / Gliserin topikal genel olarak ihtiyaç duyuldukça kullanıldığı için ilacınızı belirli bir takvim düzeninde kullanmıyor olabilirsiniz. Bununla birlikte doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, uygulamayı unuttuğunuz doz için ekstra Difenhidramin HCl / Kafur / Çinko oksit / Kalamin / Gliserin topikal uygulamayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan uygulamanız gerekenden çok daha fazla dozda uyguladığınızı düşünüyorsanız veya ilacı kazayla yuttuysanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ilacın uygulandığı bölgede kaşıntı;
ilacın uygulandığı bölgede itihaplanma;
ışığa duyarlılık gösterme.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. MENEKŞE AY dedi ki:

    Bizim çocuk su çiçeği oldu diye aile hekimine götürdük Kalmosan losyon yazmış aldık bi kere kullandık kullanım klavuzunu okumak sonradan aklımıza geldi özellikle su çiçeği için kullanılmamalıdır diye uyarı var talimatında bu ne saçmalık böyle aile hekimi bilmiyormu bunu yazıyor dava edicem bunları görecekler rasgele ilaç yazmayı

  2. Ayşegül Kartal dedi ki:

    Bu losyonu su çiçeği çıkaran çocuklar için kullanabiliyormuyuz ne kadar süre kullanmalıyız yardımcı olabilirmisiniz

  3. Esma Aydın dedi ki:

    Merhaba, güneş yağı kullanmadığım için kızarıklık oluştu ve 2 gün sonra dayanılmaz bir şekilde kaşınmaya başladı. Losyonu kaşınan bölgelere sürdüm. Biraz iyi geldi. Ne kadar süre kullanmalıyım ?

Yorum Yaz

Yukarı Çık