kalp büyümesi tedavisi

kalp büyümesi tedavisi

Domatesin özelliklerinden istifade edebilmek için, doğal tohumundan yetiştirilmiş olma şartı vardır. Eğer satın aldığınız domates ebter (kısır) tohumdan elde edilmiş ise yararlı özelliklerinden yararlanamıyorsunuz demektir.

Adı ister “arılı” ister “organik” olsun; Tohumu ebter tohum ise değişen bir şey olmaz. Domatesin hiçbir yararından faydalanamıyorsunuz demektir. Hangi sebze veya tahıl olursa olsun, tohumu ebter ise onun hastalıklara karşı önleyici ve koruyucu gücünden yeterli düzeyde yararlanamazsınız. Tüketeceğiniz sebze ve tahılın veya da bakliyatın ebter tohumlu olmaması gerekir.

Tıpta, henüz kalp büyümesine karşı etkili bir ilaç tedavisi geliştirilememiştir. Özellikle, ağır yük taşıma işinde çalışanların veya ağır spor yapanların veya yüksek tansiyon hastalarının, haftada iki – üç defa, yemeklerden yarım saat önce, bir çay bardağı taze sıkılmış domates suyu içmeleri, onları kalp büyümesine karşı dirençli kılacaktır. Kullanılacak domatesin mutlaka hormonsuz ve doğal tohumdan üretilmiş olması şartı vardır.

Antremanlarına başlayacak olan sporcuların, aynı gün sabah kahvaltısında bir bardak domates suyu içmeleri halinde, domatesin kalp büyümesini önleyici ve durdurucu etkisinden mükemmel bir şekilde faydalanabilirler.

Kalp büyümesindeki bir sorun da, büyüme sırasında kalbin kas kütlesinin artmasına karşın, kendini besleyen damar yapısının aynı kalmasıdır. Böylelikle her bir kas kütlesine düşen damar miktarı göreceli olarak azalmış olacaktır. Bu da kalp kasının beslenmesini bozacak ve yeterli beslenemeyen kalp kası hasara uğrayacaktır. İşte böyle bir hasara karşı, haftada üç-dört kez içilecek bir çay bardağı taze sıkılmış domates suyu mükemmel bir önleyicidir.

Domates alerjisi olanlara brokoli

Domates veya brokoli kürleri iyi huylu prostat büyümesinin neden olduğu idrar yapma zorluğuna karşı mükemmel bir çözümdür. Domates, bazıları için alerjendir. Eğer domatese karşı alerjiniz varsa brokoli kürünü öneririm.

Domatesin yararları
– Antioksidan
– Kalp büyümesine karşı önleyici
– Kalbin dıştan yağlanmasına karşı hem koruyucu hem de yok edici
– Makula dejenerasyonuna karşı önleyici ve koruyucu
– Makula dejenerasyonu başlangıç aşamasında ise tedavi edici
– İyi huylu prostat büyümesine bağlı idrar yapma zorluğuna karşı
– Yüksek göz tansiyonun düşürülmesinde olumlu etki
– Kolestrolün düşürülmesinde ve dengelenmesinde yardımcı

Dikkat:
Egzama şikâyeti olanlar domatesi ölçülü tüketmeli. Domates, içerdiği bazı etkin maddeler bakımından egzamayı azdırır.

GÜNÜN KÜRÜ

Kalp büyümesine ve iyi huylu prostat büyümesi şikâyetlerine karşı
Kalp büyümesine ve iyi huylu prostat büyümesinin neden olduğu idrar yapma zorluğuna karşı aynı kür uygulanır. Burada dikkat edilecek en önemli nokta, satın alınan domateslerin, ebter tohumdan üretilmemiş ve de hormonsuz olmasıdır.

Bir ay boyunca her gün akşam yatağa gitmeden bir saat önce bir bardak taze sıkılmış domates suyu içilir. Bu en önemli bir aylık başlangıç kürüdür.

Bir aydan sonra haftada iki veya üç defa uygulamaya devam edilir.
Dikkat: Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız.

Prof.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. m.nur dedi ki:

  s.a annemde son ayaralda kalp büyümesi ve karaciğer ve akciğerde iltahaplama olduğunu söylediler annem uzanamıyor nefesi kesiliyor ve öksürüyor bu durumda ne yapabilirsiniz ne olur yardımcı olun

 2. abdullah aydın dedi ki:

  sayın

  dokturum ben 6 gün önce öksürük boğaz ağrısı başladı, doktura gitim
  filim çekildı kan tahlili yapıldı ,soğuk algınlığı olduğunu ve biraz
  kalp büyümesi olmuş önemli değil dedi hekim ama ,aydınlatırsanız
  sevinirim ,şimdiden hayırlı cevaplarınız için çok teşekür ederim.

 3. ezgi dedi ki:

  Benim annem bugün doktora gitti kalbinde büyüme varmış ve kalp kapakcığı kapanmıyomuş daha doktordan gelmedi sonuçları bekliyo ben de önceden araştırma yapıyorum kötü bi hastalık mı, ilerler mi ? Daha büyük hastalıklara yol açar mı? cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler..

Yorum Yaz

Yukarı Çık