Kapalı Hazneli Şöminelerin Özellikleri Nelerdir

Kapalı Hazneli Şöminelerin Özellikleri Nelerdir

Uzun yıllardır ısınma konusunda faydalanılan ve diğer ısınma sistemlerine göre estetik ve verimli bir sistem olan şöminelerin yapıları da zaman içinde farklı ihtiyaç ve dizaynlar doğrultusunda değişmeye başlamıştır. Bu noktada ortaya çıkan yeni nesil sistemler olarak kapalı hazneli şömineleri verebiliriz. Buna göre özellikle ev yapılarında daha çok modern dizaynlara ve yapılara geçiş sonrasında klasik olarak çalışan ve yakması, bakımı gibi konularında biraz hareket gerektiren bu sistemlerin daha basit ve zahmetsiz şekilde çalışmaları ve aynı verimi vermeleri amaçlanmıştır. Burada dikkat edilen bir nokta da bu değişim sürecinde şöminelerin önemli özelliği ve değeri olan estetik görünümünün kaybedilmemesidir.

Kapalı hazneli şömineler asansör cam kapaklı veya yana açılır cam kapaklı olmak üzere iki çeşittir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu haznelerde kullanılan camdır. Haznede kullanılan camın seramik cam olması gerekmektedir. Seramik camın en önemli özelliği ısıyı geçirgenliğidir. Sıcak soğuk alaşımından patlama-çatlama yapmamasıdır. Kapalı hazneli şöminelerde ızgara altında birincil havanın alınabileceği bir yer vardır buradan taze havayı alabilir. Bir de ikincil denilen camların yanındaki sürgüden hava alınabilir. Bunlar yanış hızını ayarlamada kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde eski tip şöminelerden daha zahmetsiz ve konforlu şekilde şömine hazzını alabilirsiniz.

Kapalı Hazneli ŞömineDilerseniz eski tip şöminelerinizi de kapalı hale getirebilirsiniz. Bunun için Şöminenizin ölçüleri alındıktan sonra fugalı bir çerçeve yapılmaktadır. Bu yandan açılır çerçeve yapmanıza imkan sağlamaktadır. Daha konforlu bir şömine keyfi istiyorsanız bunun için hazırlanmış özel hazneleri şöminenizin içine yerleştirmeniz mümkündür. Yerleştirme sırasında ufak tefek tadilatlar gerekebilir.

Uzun yıllardır ısınma konusunda faydalanılan ve diğer ısınma sistemlerine göre estetik ve verimli bir sistem olan şöminelerin yapıları da zaman içinde farklı ihtiyaç ve dizaynlar doğrultusunda değişmeye başlamıştır. Buna göre özellikle ev yapılarında daha çok modern dizaynlara ve yapılara geçiş sonrasında klasik olarak çalışan ve yakması, bakımı gibi konularında biraz hareket gerektiren bu sistemlerin daha basit ve zahmetsiz şekilde çalışmaları ve aynı verimi vermeleri amaçlanmıştır. Burada dikkat edilen bir nokta da bu değişim sürecinde şöminelerin önemli özelliği ve değeri olan estetik görünümünün kaybedilmemesidir.

Bu noktada ortaya çıkan yeni nesil sistemler olarak kapalı hazneli şömineleri verebiliriz. Kapalı hazneli şömineler asansör cam kapaklı veya yana açılır cam kapaklı olmak üzere iki çeşittir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu haznelerde kullanılan camdır. Haznede kullanılan camın seramik cam olması gerekmektedir. Seramik camın en önemli özelliği ısıyı geçirgenliğidir. Sıcak soğuk alaşımından patlama-çatlama yapmamasıdır. Kapalı hazneli şöminelerde ızgara altında birincil havanın alınabileceği bir yer vardır buradan taze havayı alabilir. Bir de ikincil denilen camların yanındaki sürgüden hava alınabilir. Bunlar yanış hızını ayarlamada kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde eski tip şöminelerden daha zahmetsiz ve konforlu şekilde şömine hazzını alabilirsiniz.

Dilerseniz eski tip şöminelerinizi de kapalı hale getirebilirsiniz. Bunun için Şöminenizin ölçüleri alındıktan sonra fugalı bir çerçeve yapılmaktadır. Bu yandan açılır çerçeve yapmanıza imkan sağlamaktadır. Daha konforlu bir şömine keyfi istiyorsanız bunun için hazırlanmış özel hazneleri şöminenizin içine yerleştirmeniz mümkündür. Yerleştirme sırasında ufak tefek tadilatlar gerekebilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık