KARACİĞER İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

KARACİĞER İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Acı marul yapraklarından ve kökünden yapılan çay, karaciğer, ve böbreklerin faaliyetlerini düzenler. Adaçayı ( miktar kurutulmuş) 1 litre suda kaynatılırak içildiğinde karaciğer rahatsızlıklarına iyi . Aşk otu tohumları bardak su içinde 6 saat bekletilerek içilir.

Karaciğer, dalak, mesane ve böbreklerin çalışmasını düzenler.Ayvada, şeker, tanen ve bol miktarda vitamin vardır. Karaciğer tembelliğine iyigelir. Civan perçemi, domates karaciğer hastalıklarına iyi gelir. , CYNARIN içeridiği için karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, ve yağın vücuttan atılımını sağlar.

Hint safranı kökü ve çalısı kaynatılarak içildiğinde karaciğer ve safrakesesi rahatsızlıklarını giderir. Karahindiba, kuşkonmaz, havuç, enginar, zeytin, kereviz, turp, zeytinyağı ve yetersizliği ve büyümesine iyi gelir.Maydanoz karaciğer şişkinliğinde etkili olur. Marul karaciğer ve dalak şişmesine iyi gelir. Melek otu karaciğeri kuvvetlendirir. Turp karaciğer şişliğini yok eder.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

KARACİĞER İÇİN ŞİFALI BİTKİLER Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. MEHMET TAN dedi ki:

    karaciğer yağlanmasıyla alakalı doktorum simarin tablet diye bitkisel bir ürün verdi çok faydasını gördüm 3 ay kullandım ama ast-alt değerlerimi bayağı bir düşürdü gerçekten öneririm…

Yorum Yaz

Yukarı Çık