Karanfil Suyunun Saça Faydaları Nelerdir

Karanfil Suyunun Saça Faydaları Nelerdir

Karanfil genellikle yemeklere tat katmak ve çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. En çok kullanılan formları ise çay ve yağdır. Bunların dışında suyu da oldukça faydalı olan karanfilin yaklaşık olarak 600’lü yıllardan beri Çin’de tedavi amacı ile kullanıldığı bilinmektedir. Mikropları öldürücü özelliği bulunan karanfil suyunun saç derisine ve saça olan faydaları da oldukça fazladır. Suyunu hazırlaması oldukça basit olan karanfilin saça etkileri:

Saçların hacimli olmasını sağlar.
Saç dökülmelerinin nedenlerini etkisiz hale getirerek saç dökülmelerini durdurur.
Saç dökülmelerini engelleyerek aynı zamanda yeni saçların oluşumunu destekler.
Parlak, canlı ve pürüzsüz saç telleri oluşmasını sağlar.
Uzun süreli kulanılması sonucu daha uzun saçlar çıkmasına yardım eder.
Saç kırıklarını onararak daha sağlıklı ve dirençli saç tellerinin oluşmasını destekler.
Saç diplerindeki vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklı mantar oluşumunu engeller.
Saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini sağlar.
Kullanımı ile gelişen saçların uzun süre korunmasına yardımcı olur.
Daha kolay şekil alan saç oluşmasını sağlar.

Saçları besleyici özelliği ön planda olan karanfil ile saç derisi daha sağlıklı bir yapıya sahip olmaktadır ve böylece saçlar da daha sağlıklı ve dirençli hale gelmektedir. Özellikle dökülme problemlerine getirdiği çözüm ile oldukça popüler bir yöntemdir. Oldukça faydalı bir yöntem olan karanfil suyu yöntemini uygulamak için ise aşağıdakileri yapmanız gerekmektedir.

İlk olarak 1 çay bardağı kadar karanfil ve 1 litre suyu temin edin. Daha sonra 1 litre suyun içine karanfilleri atın ve 24 saat boyunca beklemeye alın. Yeterli süre bekledikten sonra suyun içerisinden karanfilleri süzerek alın ve bu suyu ertesi gün kullanmaya başlayın. Daha sonra suyu kullanmak için tarağınızı bu su ile ıslayın ve saçlarınızı iyice tarayın. Bu tarama işlemini haftada 4 kere düzenli olarak devam ettirin. Bir kaç hafta sonra yeni saçlarınızın çıktığını görebilirsiniz. Karanfil suyunu aynı zamanda saçınıza duştaki en son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile karanfil suyunu uyguladığınız zaman ise duştan sonra normal olarak saçınızı kurutun. Oldukça basit bir uygulama sürecine sahip olan bu yöntem ile saçlarınızın istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık