Karın Dolması Tarifi Resimli

Karın Dolması Tarifi Resimli

MALZEMELER:

1kg işkembe,
1 yemek kaşığı tereyağı,
½ fincan zeytinyağı

İç harç için:
250gr kıyma,
5-6 adet küçük soğan,
1,5 su bardağı pirinç,
1 demet maydanoz,
2 diş sarımsak,
1 yemek kaşığı biber&domates salçası,
1 yemek kaşığı pul biber,
1 yemek kaşığı tuz

YAPILIŞI

İşkembeler iyice temizlenir ve küçük kareler halinde kesilir. Kesilen işkembeler sudan geçirildikten sonra üzerine doldurularak bekletilir ve kısa bir süre sonra süzülür.

Karın Dolması3-4 adet küçük soğan rondodan geçirildikten sonra üzerine 250gr kıyma yerleştirilir. Kıymanın üzerine 1 yemek kaşığı pul biber ve tuz ilave edilir.

1,5 su bardağı pirinç yıkandıktan sonra harca eklenir. 2 diş sarımsak harca ilave edildikten sonra 1 demek maydanoz yıkanır ve rondodan geçirilip harca ilave edilir.

Yoğrulan harç kare kare kesilen işkembelerin içine yerleştirilir ve işkembeler yorgan iğnesiyle dikilerek kapatılır. (Her dikme işleminden sonra ip koparılmamalı, bütün dolmalar aynı ipte sıralanmalıdır.)

Dikme işlemini ardından tencereye yerleştirilen Karın Dolamasına sıcak su ilave edilir ve süzülür. Böylelikle bir kez daha sudan geçirilen Karın Dolmalarına yaklaşık 1 yemek kaşığı tereyağı ve ½fincan zeytinyağı, 1 yemek kaşığı biber & domates salçası ve bol sıcak su ilave edilir.

2 adet küçük soğan işkembenin kokusunu alması için bütün halde yemeğin içine atılır, pişirilir. Servis sırasında Karın Dolması’nın ipleri kesilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. nevra dedi ki:

    ben bunu adana da yemiştim..harika bir lezzet.. nasıl yapıldığını bilmiyordum bu tarifle yapacağım ..çok güzel görünüyor

Yorum Yaz

Yukarı Çık