Kaşlarımızın görevi nedir

kasGözlerimizi yağmurdan, terden ve güneşten koruyan kaşlarımızın görevleri

Özellikle kadınların kalın görünüşünü beğenmeyip incelttiği, yok edinceye aldırttığı kaşların öncelikli görevi gözlerimizi terden ve yağmurdan korumaktır. İnsanlar duyular arasında en çok görmeye bel bağlar ve başımızdan aşağı gelen yağmur suyu görüşümüzü ciddi biçimde bulanıklaştırır.

Kaşlar su damlarının yolunu değiştirmesini sağlar aynı zamanda güneşe karşı gözlerimize doğal bir gölgelik olur. İnsan, yaşı ilerledikçe vücudunun birçok bölgesindeki kıllar yok olurken kaşlar ve kirpikler yerinde kalır.

Fakat kaşların bir başka fonksiyonu daha vardır: İletişim. Yüz ifadeleri açıklamakta zorlandığın duygu ve anlamları karşınızdakine iletebilir. Kaşlar da bu ifadeleri abartır. Hatta çizgi filmlerde, gözlerin üzerine çizilmiş basit bir çizgi yüzdeki kızgınlığı, korkuyu ya da şaşırmayı anlatmaya yeter. Deneyler gösteriyor ki gözleri ve kaşları açıkta kalmış, yüzünün diğer bölümleri gözlenmiş bir yüzü hemen tanıyabiliyoruz.

Çevreyi net olarak görmemiz ve kendimizi daha iyi ifade edebilmemiz için görevini en iyi şekilde yerine getiren kaşların değerini bilmemiz gerekiyor.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık