Sözlük

3 yıl önce

IŞIK HIZI NEDİR Işığın herhangi bir ortamdaki hızı. Işık hızı denince genellikle ışığın boşluktaki hızı anlaşılır. Bu hız c harfiyle gösterilir ve değeri 2,997925x108 metre/saniye ya da yaklaşık olarak saniyede 300 bin kilometredir. Özel görelilik kuramına göre, ışığın boşluktaki hızı sabit olup aynı zamanda boşlukta aşılamayacak bir üst sınır da oluşturur. Bu hız gözlemcinin hızından bağımsızdır. Boşlukta ışığın yanı sıra tüm...

3 yıl önce

Sintine Atığı Nedir Gemi makine ve kazanlarının bulunduğu kısmın zeminin altındai genellikle ambar güvertesinin altında kalan ve gemi içinden sızan sularla makine ve kazan dairelerinden akan yağ yakıtların toplandığı en alt kısım. Sintine Atık Takibi Sintine atık, gemi makine ve kazanlarının bulunduğu kısmın zeminin altındaki genellikle ambar güvertesinin altında kalan ve gemi içinden sızan sularla makine ve kazan dairelerinden akan yağ...

3 yıl önce

Solunum sisteminin sağlığını korumak için neler yapmalıyız solunum sisteminin sağlığını korumak için neler yapmalıyız kısaca yazınız 1-Nefes alırken burundan almalı, ağızdan vermeliyiz. 2-Havası temiz olan yerlerde bulunmalı, toz olan yerlerde bulunmamalıyız. 3-Alkol, sigara ve uyuşturucu kullanılmamalıdır. 4-Yerlere tükürülüp, balgam atılmamalıdır. 5-Düzenli olarak spor yapılmalıdır.

3 yıl önce

Hava toprak ve su kirliliğini önlemek için neler yapabiliriz Hava toprak ve su kirliliğini önlemek için neler yapılabilir açıklar mısınız İlk öncelikle insanların bu konuda duyarlı olmaları için bilinçlendirilmesi gereklidir. Bunun yanında ormanlık alanları yok etmemeli, yeşil alanları çoğaltmalı, fabrikalar gerekli tedbirleri almalı, derelere pis sular dökülmemeli, taşıt kullanımı azaltılmalı ve piller toprağa atılmamalıdır.

3 yıl önce

Çevre kirliliğini önlemek için neler yapabiliriz Çevre kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız? Maddeler Halinde 1-Çevre kirliliği günümüzün en büyük sorunlarındandır. Çevre Kirliliğini şu şekilde önleyebiliriz 2-Ağaçları koruyup, Ormanlara cam vb. şeyler atmamalıyız. 3-Fabrikaların kirli suları derelere, göllere ve denizlere boşaltılmamalıdır. 4-Çöpleri yerlere atmak yerine çöp kutularına atmak gerekir. 5-İnsanlar çevre kirliliği konusunda bilinçlendirilmelidir. 6-Kaçak mazot, zararlı yakıtlar kullanılmamalıdır. 7-Daha fazla temizlik görevlilerinin çalışması gerekir.

3 yıl önce

Nesli tükenmekte olan hayvanlar için neler yapabiliriz Nesli tükenmekte olan hayvanlar için neler yapılabilir açıklar mısınız 1-Bu konuda insanları bilinçlendirebiliriz. 2-Bu hayvanları öldürenler hakkında caydırıcı cezalar çıkartılmalı. 3-Bu hayvanları koruma altına alabiliriz. 4-Kaçak avcılığa karşı savaş açmalıyız.

3 yıl önce

Nesli tükenmekte olan 4 harfli bir kuş türü nedir Nesli tükenmekte olan bir kuş türü 4 harfli nedir Meke kuşu soyu tükenmek üzere olan bir kuş türüdür. Bu kuşların neslinin tükenmemesi için yetkililer gerekenleri yapmalıdır.

3 yıl önce

Abbas yolcu deyimi ile ilgili cümle örneği Abbas yolcu deyimi ile ilgili cümleler yazar mısınız 1-Abbas yolcu, lafa tutmayın abiyi. 2-Abbas yolcu, daha gitmem gereken bir sürü yer var.

3 yıl önce

Geceyi gündüze katmak deyimi ile ilgili cümle örnekleri Geceyi gündüze katmak ile ilgili cümlelere örnek veriniz 1-İbrahim YGS sınavından 400 puan almak için gecesini gündüzüne kattı. 2-Mahsum gecesini gündüzüne katarak bir araba icat etti.

3 yıl önce

Sicim gibi yağmur ne demektir Sicim gibi yağmur anlamı nedir kısaca Çok hızlı ve taneleri arka arkaya gelen yağmuru anlatmak için kullanılır.

3 yıl önce

Verimsiz arazi ne demek Verimsiz arazi nedir? Hakkında kısaca bilgi Verimsiz olan arazi, mahsul vermeyen, bakımsız ve çorak araziler için kullanılır.

3 yıl önce

İpek yolu nerede başlar ve nerelerden geçer İpek yolu nerede başlar ve hangi ülkelerden geçer? İpek yolu Çin’den başlayıp İstanbul’a kadar süren bir yoldur. Bu arada Özbekistan, Türkmenistan ve İran gibi ülkelerden geçer.

Yukarı Çık