KIRIK CAM NASIL YAPIŞTIRILIR?, EN İYİ CAM YAPIŞTIRICISI NEDİR?

,

Genel amaçlı birçok yapıştırıcı cam yapıştırsa da çok iyi bir netice için sadece cam için yapılmış özel bir yapıştırıcı kullanmak gerekir.

Fakat sadece cam türlerini yapıştıran yapıştırıcı bulmak zordur.
Cam yapıştırmada kullanabileceğiniz en iyi yapıştırıcılar:

Bison Glass: Bison markasının sadece cam için ürettiği yapıştırıcısı Bison Glass cam ve kristali birbirine ve metale yapıştırmada kullanılabileceğiniz en iyi yapıştırıcılardandır. Bazı renkli camlar hariç, birçok cam ve kristal çeşidini kolayca ve hızlı bir şekilde yapıştırabilirsiniz.

Mükemmel bir yapışma sağlar. Yapıştırılacak cam yüzeyi küçük bile olsa iyi sonuç verir. Renksizdir. -20 +120 derece ısıya dayanıklıdır.

Suya ve kimyasallara dayanıklı olduğundan bulaşık makinasında yıkanabilir cam bardak ve tabak benzeri eşyalar için uygundur. Akvaryum için uygun değildir.

kırık dikiz aynasıUygulama:

Yüzey, kuru, temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır.
İnce bir katmanı yapıştırılacak yüzeylerden birine sürüp yapıştırın.
Yapıştırılan cam güneş ışığına çıkarılarak 10 ila 20 saniye bekletilir. Bulutlu havalarda 1-2 dakika kadar bekletilmelidir. Karanlık ortamda ve oda ışığında yapışma olmaz.
Dokunma kuruması 5 dakika tam kuruması 24 saattir.

Genel Amaçlı Epoksi: Kristal, cam, cam elyafı, ahşap, porselen, esaslı malzemeleri yapıştırır. Ayrıca pvc, formika, metokrilat, poliüretan, sentetik, polistiren, polikarbonat, ve poliamit esaslı parçaları da yapıştırabilir.

Kırılan camınızı yapıştırdıktan sonra yapıştırıcınızı daha sonra başka işlerinizde de kullanmak istiyorsanız genel amaçlı epoksi size göre bir yapıştırıcıdır. Şeffaftır. -30 +150 derece ısıya dayanıklıdır. (Isıya dayanımı markaya göre değişebilir.)

Uygulama:

Epoksi iki tüpden oluşur. Bu iki tüpteki yapıştırıcı karıştırarak kuvvetli bir yapıştırıcı elde edilir.
Yapıştırıcı yüzeye sürülüp birkaç dakika beklenir.
Birkaç dakikada yapıştırır. Tam kuruma yarım saat ile 1 saat arasıdır. (Markaya göre tam kuruma süresi değişebilir.)

Ayrıca cam yapıştırmada diğer genel amaçlı yapıştırıcılar kullanılabilir. Japon yapıştırıcısı ise yapışma sağlasa da camda çok iyi bir sonuç vermez.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

KIRIK CAM NASIL YAPIŞTIRILIR?, EN İYİ CAM YAPIŞTIRICISI NEDİR? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık