Kışın bere takmak istemeyenlere Pratik Çözümler

Kışın bere takmak istemeyenlere Pratik Çözümler

Kışın bere takmak her kadının kabusu.

Saçın kafana yapışmak zorunda değil. Çok iyi biliyoruz ki kışın bere takmak her kadının kabusu. Bere takınca saçı bozulmayan yok! Verdiğimiz tüyo ve saç tipine göre ürün önerileriyle bu sorunu bertaraf edebilirsin.

Bazıları başını sıcak tutmak için, bazılarıysa stilini tamamlamak için bere takıyor. Ancak sebebi ne olursa olsun, herkes aynı sevimsiz sonuçla baş etmek zorunda kalıyor: Bereyi takarken ve çıkardıktan sonraki saç modeli.

İşte bu saç felaketinin (ve tabii ki elektriklenmenin) önüne geçmek için tüyolar…

Balıkçı Beresi

New York’ta güzellik salonu işleten Nunzio Saviano, “Saç uzunluğun ne olursa olsun, balıkçı beresi kullanacaksan düz saçı tercih et. Bu tür bereler kafana oturacağı için dalgalarla baş etmeni zorlaştırır” diyor.

1) Besleyici bir saç yağını saçın nemliyken saç uçlarına uygula, ardından düz fön çek.

2) Saçının tamamen kuruduğuna emin ol. Saviano, “Nemli kalırsa, o inatçı bere iziyle karşı karşıya kalabilirsin” diyor.

3) Saçını ters taraftan ayır ve bereyi çıkardığında yönünü tekrar değiştir. Böylece köklerindeki hacmi koruyacaksın.

Avcı Beresi

Saviano, “Bu modelde saçını yüzünden ve omuzlarından uzakta tut, böylece yüzünü çevreleyen kürkle saçın mücadeleye girmez” diyor.

1) Nemlendirici bir serumu nemli saç uçlarına uygula ve kendiliğinden kurumaya bırak (ya da kurutma makinası kullan). Saçına başka işlem yapma. Saviano, “Bu model, saçını bir süre dinlendirmek için harika bir bahane olacak” diyor.

2) Saçını istediğin taraftan ayır ve ensene doğru düşük bir atkuyruğu yap. Saviano, saçını atkuyruğu yaptığında bonus olarak berenin kenarlarının da saçının yan taraflarını aşağıya doğru bastıracağını söylüyor.

sacbereRessam Beresi

Saviano, “İri dalgalar harikadır. Ama berenin başına oturan kenarları iz yaparsa, saçının dalgaları kendini gösteremez” diyor.

1) Saçın düz mü? Kendiliğinden kurumaya bırak. Sonra iki, üç santimlik tutamlar alıp yaklaşık dört santim çapındaki bir maşanın etrafında döndür.

2) Eğer saçın dalgalı veya kıvırcıksa, nemliyken hafif bir belirginlik için az tutucu bir ürün uygulamalısın. Daha sonra kurutma makinasıyla kurut. Doğal bir görünüm için saçını parmaklarınla şekillendir.

3) Bereni çıkardığında saçını silkele. Saviano, “Üst taraftaki basıklık için endişelenme. Dalgalar hacimli saç uçlarında daha güzel durur” diyor.

Saçındaki elektriklenme problemiyle baş etmenin de bazı yolları var.

1) Saç tipini göz önünde bulundur.

Genelde düz saçlar elektriklenir. Saç Stilisti Andrew Fitzsimons, “Dalgalar birbirine kenetlenir, böylece her bir saç ucu aşağıya doğru sabitlenir” diyor. Saçın düz yapıdaysa, bere takmadan önce hafif tutucu bir saç spreyi uygula.

2) Maskeyi es geçme.

Saviano, “Kuru saç, soğuk ve kuru havalarda tel tel ayrılmaya daha eğilimli” diyor. Nemi hapsetmek için haftada bir kez şampuandan sonra, klasik saç kremini daha derin bir bakımla değiştirmelisin.

3) Pratik zekânı kullan.

Saviano müşterilerine her zaman berenin içine de elektriklenme önleyici bir sprey sıkmasını önerdiğini söylüyor. Hafifçe salladıktan sonra bereni takabilirsin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık