Kışın spor yaparken hastalanmayın

Kışın spor yaparken hastalanmayın

İşte kış aylarında formunuzu korurken işinize yarayacak öneriler…

1) Şapka

Baş bölgesindeki sıcaklık değişimlerinin tüm vücut sıcaklığına %40 oranına kadar etki edebildiğini biliyor muydunuz? Soğuk havalarda bunu göz ardı etmeyin. Eğer havanın çok soğuk olmadığını düşünüyorsanız en azından kulaklarınızı kapatacak bantlardan deneyebilirsiniz.

2) İç giyim

Pamuklu kumaşlardan uzak durun. Pamuklular nemi hapseder. Nemi geçirgen özellikteki sentetik yada akrilik kumaşları tercih edin.

Kışın spor yapma3) Orta kısım

Buradaki kısım yalıtım görevini üstlenir. Nemi dışarı geçirgen yapıda aynı zamanda sıcaklığı da koruyacak ürünleri tercih edin. Spor mağazalarındaki mikroyün yapılı termal t-shirtler bu amaçlar için idealdir.

4) Dış Kısım

Bu kısmın aynı bir zırh gibi çevre koşullarına karşı koruyucu nitelikte olması gerekmektedir. Su geçirmez naylon ceketler sizi yağmur, rüzgar ve kar gibi dış etkilere karşı koruyabilir niteliktedir.

5) Çoraplar

Çoraplar oldukça önemli. Diğer bölgeler için belirttiğimiz pamuklu kumaşın olumsuz etkilerini ayaklarınızda daha belirgin hissedersiniz. Pamuklu çoraplarla yapılan egzersizler su toplamadan ayağın uyuşmasına kadar pek çok rahatsızlığa sebep olabilir. Bu nedenle Dri-Fit ya da ayağı kuru tutacak sentetik çoraplar seçmeye özen gösterin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık