Kıvırcık saç nasıl yıkanır

permali-sac-modelleri7Kıvırcık saç nasıl yıkanır

Saçlarınızın elektriklenmesini ve karışmasını önlemek için bunları uygulayın.

Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar saçlarını yıkarken tam bir işkence çekerler. Kıvırcık saça sahip tüm bayanlar bu durumdan muzdariptir, Çünkü saçlar aşırı karışıktır ve yıkaması oldukça güçtür. Kıvırcık saçlar yıkanırken saçın nemini korumak zorundadır ve iyice temizlendiğinden emin olmalıdır.

Kıvırcık saç nasıl yıkanır?

-Kıvırcık saçlarınızın düğüm olmaması için yapacağınız ilk iş üşenmeden her gün yıkamaktır. Her gün yıkanan saçlar daha canlı ve sağlıklı görünür.

-Saçlarınıza uygun şampuan kullandıktan sonra kesinlikle saçlarınızı açıcı bir krem uygulamalısınız. Çünkü saç kremi saçınızdaki nemin artmasını sağlar.

-Kıvırcık saçlara sahip bayanlar düz ve ince telli saçlara oranla daha organik yani doğal içerikli ürünleri tercih etmelidirler. Kimyasal saç kremleri kıvırcık saçlara düşünemeyeceğiniz kadar zarar verecek, yıpratacak ve nem oranını azaltacaktır.

-Kıvırcık saça sahip bayanların en çok dikkat etmeleri gereken saçları yıkarken sıcak sudan uzak durmalıdır. Saçlar dayanılabiliyorsa soğuk su ile en kötü ılık su ile saçları yıkamalıdır.

-Ilık veya soğuk su saçlarınızın kabarmasını, kopmasını ve elektriklenmesini engeller. Soğuk suyun sağlayacağı parlaklığı hiçbir ürün gerçekleştiremez.

-Saçınızı yıkadıktan sonra kıvırcık saçların kullanacağı kalın dişli taraklar tercih edilmelidir. Saç kalın dişli tarak ile daha kolay ve kırılmadan açılır.

-Saçınızı taradıktan sonra havlu ile sarın ve saçın nemini kurutma makinesi uygulayarak yok etmeyin. Bırakın kendi kendine saçınız kurusun.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık