KOMBİNİN BAKIMI NASIL YAPILIR?, PETEK HAVASI NASIL ALINIR?

,

Kombi kurulumundan sonra her sene bakım yaptırmak gerekir. Bu sene bakım yaptıramayacaksanız sizin için birkaç önerimiz var.

Kombinizin ve peteklerin suyunu banyodaki küçük vanadan boşaltın.
Kombinin hemen altındaki V şeklinde duran su filtrelerini çıkarıp temizleyin. (boruların fazla oynamaması için ikinci bir anahtar ile boruları iyice sabitleyin)
(Bar göstergesinin 1-2 arası olması gerekir. Kombinin çalışmamasının en önemli sebebi bar ayarının tam yapılmamış olmasıdır.) Kombinin altındaki küçük musluktan barı yavaşça arttırıp hemen kapatın.

Dolum işlemi bittikten sonra peteklerin üst köşesindeki minik musluktan tornavida ya da petek hava alma anahtarı ile peteklerin içinde kalan havayı su gelene kadar çıkarttın.
Peteklerin havasını aldıktan sonra basınç göstergesi çok düştüyse tekrar doldurma musluğunu açarak barı biraz yükseltip kapatın.

DİĞER TAVSİYELER

Kombinizi uzun süre kullanmayacaksanız peteklerin içindeki suyu boşaltın.
Petekler çalışmıyorsa kombinizi kışlık konuma getirdiğinize emin olun. Peteklerden ya da borulardan su sızıyorsa bar basıncı fazladır suyu biraz boşaltın.
Sık sık bar göstergesini kontrol edin. Radyatörlere takılan oda termostatı ya da kombiye takılan program saati tasarruf sağlayacaktır.
Kombiyi çalışmadığı durumlarda resetleyebilirsiniz. Her kombinin resetleme düğmesi vardır. Ya da resetlemek için kombinin fişini çekip 5 saniye sonra tekrar takın.
Kombiniz hiç çalışmıyorsa gaz görevlilerinin sayaç kontrolünden sonra gaz kesintisi olabilir. Gaz kartınızı takın, kontrol yazısını gördükten sonra kartınızı çıkartın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

KOMBİNİN BAKIMI NASIL YAPILIR?, PETEK HAVASI NASIL ALINIR? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık