KOYUN GÜBRESİNİN ÖZELLİKLERİ

Kayun gübresi bitki ve sebzelerde kullanılan en faydalı olan doğal besinle dolu toprak için en zengin kaynaktır.Fiyatları yaklaşık 50 kg 7,8,9,10 tl arasında değişir yanmış gübre anlamı isebildiğimiz gibi ateşle değil eskimiş gübre anlamına gelmektedir.

Yani toplanan bu gübre en azından üzerinden bir yıl geçmeliki içindeki gaz yoğunluğundan kurtulsun aksi taktirde taze olan gübre bitki ve sebzeler yanmaktadır bir kenarda toplanan bu gübre nekadar eski ise okadar gazı ve kimyasallarından arınır ve okadar besin değeri arttığı için faydası görülmektedir.

Dikkat edilmesi gereken çiçek ve bitki köklerine ya toprakla karıştırıp koymak yada ayrı bir kapta sulandırıp bitki köklerinde kullanmak gerekir aksi tatbiki olduğu zaman çiçekler yada kullandığımız bitkinin yanmasına sebep olacaktır.

Yani gübremiz arttı yada hepsini kullanayım demeyin bırakın seneye kallasın kullanabilirsiniz. Gübrelerin toprak için faydalarınından biri toprağın sıklaşmasını önler ve bitki köklerinin rahat hava almasını sağlar.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık