KRAKİNG NEDİR ?

KRAKİNG NEDİR

KRAKİNG – ÇATLATICI, patlayıcı içeriği olmayan, gürültü çıkarmadan, yamaçlardan taş düşmesine yol açmadan ( -8 °C ile +35 °C ) arasında etkin bir inorganik kireç mineral bazlı sessiz parçalayıcıdır.

Toz halinde piyasaya sürülmüştür. Patlayıcı değildir, genleşme anında kıvılcım çıkarmaz, Genleşmesi çok yüksektir, Çatlatma ve kırma anında sarsıntı yaratmaz, sessizdir, suyla çalışır ve temizlenir, su ile reaksiyona girerek etkisini gösterir, kolay uygulanır. Patlayıcı kullanımına izin verilmeyen alanlarda rakipsiz kullanım özelliklerine sahiptir. Her zaman arzu edilen ölçülerde kontrollü kırım gerçekleştirir.

KRAKİNG , kayaları ve beton kütleleri yumuşak, tozsuz, vibrasyonsuz ve sessiz bir şekilde patlama olmadan kontrollü biçimde kıran ve çatlatan güvenli bir teknolojik üründür. KRAKİNG , etrafa taş sıçratma riski olmayan toksik gaz ve toksik toz içermeyen bir üründür.

KRAKİNG , çevre dostudur.
KRAKİNG su ile karıştırıldığında ortama ısı salar. Hızla ısınmadan dolayı, delikten tozların fışkırmasına neden olacak bir buharlaşma olabilir. Bu olay, kayaç-beton ve su sıcaklığının tarifelere uygun olmadığı zamanlarda görülür.

Güneş ışınlarının doğrudan vurduğu hallerde (yazın) kayaların yüzeylerinin sıcaklığı içlerindeki sıcaklıktan daha fazladır. Bu durumlarda fışkırmalar sadece bu bölgelerde görülür.
KRAKİNG tipleri uygulama yapılacak ortamın sıcaklığı göz önünde bulundurarak seçilmelidir.
Tip Sıcaklık (Celsius) Sıcaklık (Fahrenheit)
K–1 20/ 35 ℃ 68/95 °F
K–2 10/ 25 ℃ 50/77 °F
K–3 5/15 ℃ 41/59 °F
K–4 -8/5 ℃ 28/41 °F

Bu reaksiyon 3-4 defaya kadar tekrarlanır ve bazen civardaki deliklere de bulaşır. Bu nedenle deliklerden uzakta durulması tavsiye olunur. Çok sıcak ortam uygulamalarında serin su ile önceden ıslatılarak ortam ısısının düşmesi sağlanır. Delik ağızları ıslak bez ile örtülür.

NOT:Sitemizdeki ilgili içerik HASAN DOĞAN’ın katkıları ile hazırlanmıştır teşekkürler

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar musa dedi ki:

    Gayet tertipli ve düzenli hazırlanmış bir site tebrik ederim faydalı bilgiler için

Yorum Yaz

Yukarı Çık