Küçük odaları nasıl daha büyük gösterebilirsiniz?

Küçük odaları nasıl daha büyük gösterebilirsiniz?

Bazı basit yöntemlerle küçük olan odanızı daha geniş, ferah ve iç açıcı hale getirebilirsiniz.

1. Farklı alanları boyayıp kontrast ve boşluk oluşturun. Giriş yolunu ya da holünü hoş bir renge boyayın. Aynısını mutfak ve ücra köşeler için de uygulayın. Böylece tek bir renge boyamak yerine farklı renklere boyarsanız, daha fazla bölgeye sahip olduğunuz hissi oluşturur.

2. Mutfakta ve holde metalik duvar kağıdı ya da modern bordür gibi motifleri ve grafikleri tekrarlayın. Bu, küçük bir yeri daha geniş göstermenin eğlenceli bir yoludur.

3. Odanın döşemesinde açık renkler kullanın. İster halı isterseniz parke kullanın, rengini mümkün olduğu kadar açık tutun.

Parke renginiz beyaz olabilir, ancak halılar beyaz olmaz. Bunun yerine içinde beyaz da bulunan açık renkli halı, kilim kullanın.

Eğer odanız iyi bir güneş ışığı alıyorsa, güneş ışığının yerden sekip odaya daha parlak ve havadar bir etki verdiğini unutmayın.

4. Yerden tavana kadar perde, çizimler veya çizgili duvar kağıtları kullanın. Bunlar gözünüzün yukarıya doğru kaymasını sağlar ve odayı daha geniş gösterir. Duvar kağıtları her zaman yüksek tavanları vurgular.

5. Odaya bir ya da 2 tane aşırı büyük mobilya koyun. Bu sezgilere aykırı görünür, fakat bir ya da iki tane büyük mobilya sahibi olmak kalan mobilyaların daha küçük olduğu izlenimini verir. Odanız böylece daha geniş görünür.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık