Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafetler Nelerdir

Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafetler Nelerdir

Kullanılan özel kimyasalları ve farklı sistemi ile normal çamaşır temizleme hizmetlerinden farklı şekilde hizmet veren kuru temizleme işleminde hem nitelikli temizliğin sağlanması, hem de kıyafetlerin temizlik işleminden zarar görmemesi gibi faydalar bu hizmetin tercih edilmesinde çok önemlidir.

Genellikle gömlek, ceket, takım elbise gibi klasik olarak akla gelebilecek ve normal şartlarda evlerimizdeki çamaşır makinelerinde yıkanması sonucu değerlerini kaybedebilecek olan kıyafet modelleri kuru temizleme hizmeti ile temizlenebilir. Bunun yanında özellikle kadınların değerli elbiseleri de kuru temizleme hizmeti ile daha kaliteli ve güvenli şekilde temizlenebilmektedir.

Kuru temizleme işlemlerini sadece kıyafetlerin modellerine göre ayırmak ya da kuru temizlemeye verilecek kıyafetleri belli modeller içine katmaya çalışmak da doğru değildir. Buna göre kumaş özellikleri de kıyafetlerin klasik çamaşır makinelerinde veya kuru temizleme şeklinde yıkanabilmesinde belirleyici rol oynar. Kuru temizleme aslında bütün kumaşlara uygun bir sistemdir.

kuru temizlemeSentetik deriler ve sentetik süetler hariç kuru temizleme olmaz denilen hiçbir kumaş türü yoktur. Bunun içerisine yoğun pamuklu tür kumaşların yıkaması da katılabilir.

Aldığınız hemen hemen tüm ürünlerde kullanım etiketi mevcuttur. Bu etiketlere uygun olarak temizleme yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Aslında konuya kuru temizleme yapılmayacak olarak değil de mutlaka kuru temizleme ile yıkanması gereken kumaş çeşitleri olarak bakmak gerekir. Buna göre yünlü kumaşlar, kaşmir, ipek, deri giysiler kesinlikle evde yıkanmamalı ve kuru temizlemeye verilmelidir.

Deri, yün, ipek, keten gibi ürünleri yıkadığınızda bunlar kesinlikle çekeceklerdir. Bunun yanında astarları bozulabilir ve renk deformasyonu olabilir. Özellikle yünlü kumaşlar klasik yıkama sonrası keçeleşmiş olabilir. Bunun için kesinlikle bu tür kumaşları ve ürünleri yıkamayınız.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık