Kuru,yağlı,karma Cilt Tipleri için Bakım meskesi tarifleri

Kuru,yağlı,karma Cilt Tiplerine Özel Bakım Önerileri

Kuru, yağlı, karma ciltlere özel ayrı ayrı bakım önerileri…

Cilt tipiniz kuru, yağlı ya da karma olsun. Hepinize göre mevsimine özel bir takım sırlar ve pratik bitkisel çözümler hazırladık. Çıkış alın ve hemen yapmaya başlayın…Yeter ki cildinizi yazın güneşli günlerinde bakımsız, nemsiz bırakmayın…

Yeşil çaylı iksir

Orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suda 1 tatlı kaşığı dolusu yeşil çay haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı dolusu çiçek balı ve 10 ml gliserin iyice karıştırıldıktan sonra, çayla birlikte küçük bir kavanoza aktarılarak iyice çalkalanır. Karışıma batırılan pamukla, yüz, boyun ve dekolteye friksiyonla iyice emdirilir.

Olgun ciltlere özel

5 yemek kaşığı dolusu badem veya buğday kepeği biraz suyla iyice karıştırılarak lapa haline getirilir. Dairesel hareketlerle, 2-3 dakika boyunca yüz iyice temizlenir.

Karma ciltlere lavanta

Sabah ve akşam, bir pamuğu lavanta destile suyu ile ıslatın ve yüzünüze, boynunuza, dekoltenize sürün.

Yağlı ciltlere elma sirkesi

50 ml lavanta destile suyu, 2-3 damla nane yağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesini bir cam kabın içinde iyice çalkalayarak karıştırın. Yüzünüzü, boynunuzu ve dekoltenizi, bu sıvıyla ıslattığınız bir pamukla temizleyiniz.

Kuru ciltlere aynısafa

50 ml portakal çiçeği destile suyu, 50 ml gül suyu ve 20 ml aynısafa tentürünü bir şişede iyice çalkalayarak karıştırın. Yüzünüzü bu losyonla temizleyin.

Canlandırıcı losyonlar

Yağ veya kremlerle yapılan bir temizliğin ardından uygulanan yüz losyonları, cilde canlılık kazandırır ve yatıştırıcıdır. Bir pamuk parçasını losyonla ıslatın ve yüzünüzü, boynunuzu ve dekoltenizi nemlendirin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık