Mantolama İşleminin Püf Noktaları

İşleminin Püf Noktaları

Mantolama sistemleri, günümüzde oldukça önemli bir piyasa sahasına sahiptir. Mantolama konusunda yapılan işlemler binalarımızın ömrünü uzatan ve kalitesini artıran katma değerler olarak ortaya çıkar. Bu işlemler artık sonradan yapılan eklentiler olarak değil binaların temel planlarında yer alan önemli parçalardan birisi haline gelmiştir. Bu uygulamayı gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken püf noktaları öğrenmeniz, sizin için hem avantaj hemde artı bir ön deneyim olacaktır. Bu yüzden işe mantolamanın püf noktalarını öğrenmekle başlayabiliriz.

Özellikle kapalı mekanlarda ısıtma ve soğutma temelli enerji sarfiyatının azaltılması çalışmaları doğrultusunda modern dünyada tasarlanarak uygulanan mantolama işleri biraz gecikmeli olarak ülkemize gelmiştir. Iso standartlarına göre yalıtımda temel faktör olan ısı iletim katsayısı 0,065 W/mK değerinden az olan malzemeler ısı yalıtımı için uygun malzemelerdir.

bina mantolamaYapılan mantolama faaliyetleri ile yaklaşık %50 %60 oranlarında enerji tasarrufu sağlayan bu sistemlerin uygulanması artık bir lükse değil bir zorunluluk haline gelmiştir. Binaların genellikle kolon ve kiriş bölgelerinde yoğunlaşan ısı muhafazası kayıplarını önlemek amaçlı öncelikle bu bölgelere uygulanan mantolamalar binaların çatıdan temele uygulanmadıkça tam verimi vermez ve ömrü de uzun olmaz. Tam teşekküllü bir yalıtım amaçlıyorsak bunun yolu binanın tüm bölgelerini mantolamaktan geçer.

”Hem cebimde hem evimde tasarruf yapmak istiyorum” diyorsanız ısınma sistemlerinden mantolama tam size göre. Bu uygulamada önemli olan kaliteli ve sağlıklı bir şekilde, cebinizi de koruyarak evinize yeni bir soluk getirmektir. Bir çok faydaları vardır. Örneğin, sadece ısı konusunda fayda sağlamazlar ve sağlayacağı geçiş engeli ile bina içlerinde oluşacak rutubet sonucu ortaya çıkabilecek korozyon, küflenme, çürüme problemlerini de engellemiş olur. Bu sayede binanızın dayanıklılığı korunarak güvenliği sağlanır ve içinde yaşayanların konforu da artmış olur. Ayrıca yapılan mantolamalar sadece ısı ve nem değil, ses yalıtımı konusunda da fayda sağlarlar. Kullanılan malzemelerin niteliğine göre gürültü kirliliği engellenerek huzurlu bir ev yaşamına sahip olmanız sağlanabilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık