Mantolamada Dekoratif Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır

Mantolamada Dekoratif Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır

Sektörde daha çok kullanılan ismi mantolama olan uygulama, dıştan ısı yalıtım sistemlerine verilen genel bir isimdir. Yapılış tekniği bir çeşit giydirme olması sebebi ile mantolama ismi daha fazla kullanılır hale gelmiştir. Mantolama sistemleri, binaların dış duvarlarının dışarıdan çeşitli tekniklerle kaplanması, monte edilmesi, sıvanıp boyanması işlemlerinin profesyonelce uygulanması ile günümüzde en etkili ısı yalıtım tekniği haline gelmiştir. Birçok çeşidi olan mantolamanın, uygulanacak binanın incelenerek en doğru malzemenin, en doğru şekilde uygulanmasını gerektirmekte, masraflı olan bu işlemin doğru ve uzun süreli olması için mutlaka konu ile ilgili uzman kişilere yaptırılmalıdır.

Mantolama dekoratif sıvası, polistrol malzemeler ile ve doğru teknikle kaplanmış yüzeyin dışına, uygun olan kalınlıkta uygulanır ve mantolamanın son aşamasıdır. Mantolama dekoratif sıvası, bina dış yalıtım sisteminin en dışında sert ve koruyucu bir katman oluşturur. Dış yalıtım sisiteminin kendisinin uygulanması sırasında, Mantolama dekoratif sıvasının sürülmesine kadar ki aşamalarda birçok teknik detay vardır. Mantolama dekoratif sıvasının metrekare başına orantılı miktarda sürülmesi, öncesinde sıvanın boyalı veya boyasız olmasına göre hazırlanılması gerekmektedir.

dekoratif-sıvaGünümüzde en çok tercih edilen yalıtım sisteminin iklimlemeye en üst düzeyde kesmesi ile birlikte kış aylarında soğuğu ve su gibi dış etkilerden korunmayı, yaz aylarında ise tersi olarak serin havanın dışarı çıkmasını engeller. Bu dış yalıtım sistemleri, Mantolama dekoratif sıvası uygulandığında binanızın dekoratif bir görünümde olmasına sebep olur. Çok çeşitli renk seçeneği sunan mantolama dekoratif sıvasının, ana malzemesi akriliktir ve tüm dış yalıtım sistemlerinin, son katı olarak iç-dış cephelere rulo ile uygulanarak sürülür. Mantolama dekoratif sıvasının rulo ile uygulanması da belirli kriterlere uyularak yapılmalıdır, aksi takdirde mantolamanın ömrünü uzatmak yerine kısaltabilir.

Mantolama dekoratif sıvası binanıza uygulattığınız dış yalıtım sisteminin en son koruyucu tabakası olarak, dış etkilere en fazla maruz kalan kısım olması itibari ile özenle seçilmelidir. Mantolama dekoratif sıvası aynı zamanda sunduğu bir çok renk seçeneği ile de binanızın, zevkinize göre renklendirilip güzel görünmesini de sağlamaktadır. Binanızın dış yalıtım sistemlerinin yüzeylerine numune alınarak test edilebilen Mantolama dekoratif sıvası, size renk ve görünüm konusunda seçme şansıda vermektedir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık