Marka Tescili İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

patent-tescil-hizmetleriMarka Tescili İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Marka Sahibi ve Adresi: Marka sahibi, tüzel kişilik ise, tam ticaret unvanı, açık adresi – gerçek kişi ise, adı ve soyadı, doğum yeri -doğum tarihi, açık adresi.

Marka Örneği: Mal yada hizmetler için kullanılacak markanın yazı karakteri yada varsa logosu, bunların uygulandığı etiket yada ambalaj örneği.

Özel Vekaletname İmzaya yetkili olan kişi/kişilerce imzalanacaktır. Noterden onaylı olmasına gerek yoktur. Vekaletnamedeki unvan ile Faaliyet Belgesindeki ünvan aynı olmalıdır.
Marka tescil başvurusu yapılmadan önce mutlaka marka benzerlik araştırması yapılması gerekmektedir.

Marka benzerlik araştırması olumlu olan markalar ilgili dilekçe ve belgelerle Türk Patent enstitüsüne girişi yapılır. Tpe ye girişi yapıldığı gün,tarih,saat olarak markanın koruması başlar.Marka bu aşamadan sonra uzman incelemesine gider ve herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmaz ise marka her ay Tpe tarafından yayınlanan markalar bültenine çıkar.

Bültende kalma süresi 3 ay olup bu süreç sonunda herhangi bir itiraz ile karşılaşılmazsa marka tescil belgesi düzelenip tarafınıza gönderilir.Tüm bu süreçler 12-14 ay sürmektedir.Fakat markamızın koruması başvuru yaptığınız tarih itibariyle başlamaktadır.

MARKA TESCİLİ DEMEK MARKANIZIN GÜVENCESİ DEMEKTİR.
marka-tescil-tablo
*******

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık