Meme Büyültme göğüs büyültme ameliyatları

Meme Büyültme göğüs büyültme ameliyatları

Augmentasyon mammoplasti olarak bilinen göğüs büyütme ameliyatı kadın göğsünü boyut ve şekil olarak büyütmek için uygulanan bir cerrahi girişimdir.

Estetik cerrahlar tarafından göğüsün arkasına yerleştirdikleri meme protezleri ile kadınların göğüs çevresi ölçümlerini bir veya birkaç sütyen ölçüsü şeklinde arttırabilirler. Bu uygulama küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş memeler için uygulanabilir.

Memedeki sarkma sonucu eğer meme ucu meme altındaki kıvrımın altına inmiş ise sadece meme protezi konulması bu sarkmayı önleyemeyeceğinden sonrasında meme dikleştirici girişimlerin de yapılması gerekir.

Meme Büyütme Operasyonu aşağıdaki durumlarda uygulanabilir.

Göğüslerini küçük bulan kadınlarda kişisel nedenlerden dolayı,
Hamilelik sonrası küçülen göğüs boyutunu düzeltmek için,
Farklı boyutlardaki göğüslerin simetrisini sağlamak için,
Meme kanseri cerrahisinden sonra meme rekonstrüksiyonu amacıyla.

meme_buyumeMeme protezinin yerleştirilmesi ve pozisyonunun belirlenmesi sizin anatomik yapınıza ve cerrahınızın göğüs büyütmedeki tercihine bağlıdır. Meme protezinizin yerleştirileceği kesi 3 farklı yerden olabilir.

Bunlar; meme altı çizgi, meme başındaki koyu alanın bittiği yer ve koltuk altı bölgeleridir. Burada amaç kesiye bağlı gelişecek izin en az görülecek alana yerleştirilmesidir.

Açılan bu kesiye tüm göğüs dokusu ve üzerindeki deriyi tercihine bağlı olarak göğüs kası üzerinden veya kasın altından ayırarak meme protezinin girebileceği bir cep oluşturacaktır.

Tercih edilen meme protezi hazırlanan bu cep içine yerleştirilip göğüsünüz dikleştirilecektir. Ameliyat sahasında kan ve vücut sıvısı birikimini önlemek için yerleştirilen drenler ameliyatı takiben ilk birkaç gün kalabilir.

Göğüs büyütme ameliyatınız 1-2 saat içinde tamamlanacaktır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık