Meyankökü nelere iyi gelir nerelerde kullanılır

nelere iyi gelir nerelerde kullanılır

Kozmetik ve ilaç sanayiinin vazgeçilmezi meyankökü, cilt ve saç sağlığının dostu. Mantar enfeksiyonları, astım ve menopoz sorunları, meyankökünün iyi geldiği diğer problemler.

Meyankökü, kozmetik sektörünün oldukça sevdiği bir bitki. Bunun belki de en önemli nedeni cilt ve saç sağlığına çok yararlı olması. Eski medeniyetlerin alternatif tıp yöntemi olarak hastalık tedavisinde sıklıkla başvurduğu bu bitki, ilaç üreticilerinin de gözdesi. Asya’da Çin ve Mısır uygarlığı tarafından hastalıkların tedavisi için kullanılmaya başlayan meyankökü daha sonra Avrupa ve bütün dünyaya yayılmış. Meyankökü, dünyada en yaygın kullanılan bitkilerden biri. En fazla çayı tüketilen meyankökü kimi zaman da cilde ya da saça haricen sürülerek şifa kaynağı oluyor.

-Enfeksiyon tedavisinde kullanılır.
-Pamukçuk yaralarına iyi gelir.
-Depresyon ve menopoz sorunlarına birebirdir.
-Kronik yorgunluğu giderir.
-Karaciğer bozukluklarını onarır.
-Mide ekşimesini yok eder.
-Kepeği önler.
-Astımın şifası meyankökünde gizlidir.
-Ayak mantarı ve maya enfeksiyonlarını bitirir.

-Cilt sağlığını korur, cildin parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Meyankökünü kaynattıktan sonra ılımasını bekleyin ve daha sonra pamuk yardımıyla 15 dakika boyunca cildinize uygulayın. Uygulama esnasında meyanköküne birkaç damla badem yağı ekleyebilirsiniz.

-Düzenli meyankökü kullanımı ciltteki koyu lekelerin giderilmesine de yardımcı olur.

-Düzenli meyankökü çayı tüketimi cildin sürekli nemli kalmasını ve esnek cilt yapısının oluşmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Meyankökü nelere iyi gelir nerelerde kullanılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık