Muafiyetli Kasko Nedir

Nedir

Kasko, araç sahiplerinin olası risklere karşı araçlarını güvence altına almak için yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Kasko paketleri, tüketicileri tatmin edebilmek ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmek adına farklı kapsamlara sahiptir.

Kasko türlerinden biri de muafiyetli kasko. Muafiyetli kasko, oluşabilecek hasar durumlarında hasar maliyetinin belirli bir kısmının tüketici tarafından karşılanmasıdır. Bu açıdan baktığımızda muafiyetli kasko, genellikle kasko için düşük bütçe ayırmış olanların tercih ettiği bir kasko ürünü. Satın alma aşamasında %40’a kadar indirim sunan muafiyetli kaskoda aracın hasar görmesi durumunda yapılacak olan ödeme tutarında kesinti yapılması koşulu yer almaktadır. Kasko poliçesinde bu durumla ilgili sabit bir miktarı işaret eden madde bulunmuyorsa arabanın değeri üstünden kesinti yapılır. Bu kesinti aracın değeri üzerinden belirlenir ve poliçeye göre %1, %2 ya da %3 olarak değişir. Eğer sabit bir miktar belirtilmişse belirlenen miktara kadar olan hasar tutarı tüketici tarafından, belirlenen miktarın üstündeki hasar tutarı ise sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kasko İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Muafiyetli kasko sadece kaza durumlarına oluşacak hasarlara karşı değil çalınma, yanma, afet gibi tehlikelere karşı da aracı maddi güvence altına alır. Aracınızı trafiğe çok çıkarmıyorsanız ya da kaza riskinizin düşük olduğunu düşünüyorsanız, mesela trafiği olmayan küçük bir şehirde yaşıyorsanız, muafiyetli kasko seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Muafiyetli Kasko Nedir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık