Muğla’da Ezan sesi yüksek deyip namaz vakti camiyi bastılar

camiMuğla’da Ezan sesi yüksek deyip namaz vakti camiyi bastılar

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir sitede oturan 10 kadın, Torba Camii’nde yüksek sesle ezan okunduğu gerekçesiyle imam Abdullah Ece’ye cami avlusunda sözlü saldırıda bulundu.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Torba Mahal-lesi’nde bulunan bir camide ezan sesinin yüksek olduğunu iddia eden bir grup kadın, imama sözlü saldırıda bulununca karakolluk oldu.

Olay, önceki gün ikindi namazı vaktinde yaşandı. Alınan bilgilere göre, Torba Camii yakınında bulunan sitede oturan yaklaşık 10 kadın, yüksek sesle ezan okunduğu gerekçesiyle cami imamı Abdullah Ece’ye tepki gösterdi. Sözlü sataşmada bulunan site sakinleri, Ece’yi cami avlusunda tehdit etti. Sözlü saldırı ve tehdide maruz kaldığını iddia eden Ece de polisi arayarak şikayetçi oldu.

Daha sonra site sakinleri ile birlikte karakola giden imam, alınan ifadelerin ardından şikayetini geri çekti. Yaşanan olayla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Abdullah Ece, ezan sesinin yüksek olduğu gerekçesiyle tepkiye maruz kaldığını belirterek, “İkindi namazı vakti, tam ezan okunurken bayanlardan sekiz-on tanesi bize hakaret etmeye başladı.

Ezanın sesini kıstım. Daha sonra hakaretler ederek ağza alınmayacak şeyler söylediler. Dinimiz hoşgörü dini olduğu için şikayetimizi geri aldık.” dedi. Ece, can güvenliğinin olmadığını belirterek eski görev yaptığı camiye döneceğini ifade etti. Torba Camii cemaati ise camiye saldırı olmaması için nöbet tutmaya başladı.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık