Mutfağınızı Büyük Gösterecek dekorasyon tüyoları

mutfak-duzeniMutfağınızı Büyük Gösterecek dekorasyon tüyoları

Mutfağınız küçük ama siz büyük görünmesini istiyorsunuz. İşte mutfağınızı büyük göstermenin yolları…

İster müstakil ev olsun ister apartman dairesi, küçük mutfak bir evin en büyük eksilerindendir. Küçük mutfaklar çok iticidir ve bu da bir çoğumuz için sinir bozucu olmaktadır. Evinizin mutfağını büyütmeye maddi anlamda gücünüz yetmeyebilir, yetse bile bunu yapacak alana sahip olmayabilirsiniz.

Mesele ne olursa olsun, küçük bir mutfağa sahip olmanız canınızı çokta sıkmamalı, çünkü her zaman bu tür sorunları aşmanın yolu mutlaka vardır. İşte size bu sorunla başedebilmeniz için bir kaç ipucu;

Açık bir renk seçmek mutfağınızı olduğundan daha geniş göstermek için harika bir seçimdir ancak çok küçük bir mutfağınız varsa bu tek başına yeterli olmayacaktır. Mutfağınızı daha geniş göstermenin başka bir sırrı da şudur; eğer mutfağınızda oturak kullanıyorsanız, oturakların renkleri ile duvar renginizin aynı olmasına dikkat edin. Tonlar farklı olabilir ama esas renk aynı olmalıdır. Bu dekorda süreklilik meydana getirir ve böylece mutfağınızın daha ferah ve geniş görünmesini sağlar.

Mutfaklarda bulunması gereken birçok şey vardır. Bunların başında da tabiki baharatlıklar gelir. Hepimizin bildiği üzere, baharatlıklarınızı hem düzenli bir şekilde, hemde ihtiyaç duyduğunuzda kolayca erişebileceğiniz şekilde konumlandırmanız gerekir. Baharatlıklarınızın açıkta öylece durmalarını istemiyorsanız baharatlık raflı dolap gözleri tam sizin için. Resimde gördüğünüz gibi dikey çekmeceli gözleri tercih edebilirsiniz.

Belki dikkatinizden kaçmıştır, kolsuz sandalyeler aynı boyuttaki kollu sandalyelerden daha küçük ve ince görünür. Bu yüzden eğer küçük bir mutfağınız varsa kesinlikle kolsuz sandalye tercih etmelisiniz. Hem daha kullanışlı ve daha rahattırlar hemde mutfağınızın ferah görünmesini sağlar.

Küçük bir yeriniz bununla beraber koymanız gereken birçok şeyiniz varsa, açık raflar en iyi seçim olacaktır. Bu yolla daha ferah ve geniş bir mutfağa sahipmişsiniz hissi vereceksiniz.Açık raflar mutfağınızdaki objeleri sergilemenize de olanak verir, ayrıca kullanım açısından çok pratiktir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık