Mutfakta Dekorasyon Önerileri

en-yeni-mutfak-modeli-2Eski yapılara bakıldığında mutfağın oldukça dar bir alan olduğu gözlenmektedir. Mutfakta pişen yemek salonda servis edilip yenmektedir. Nedeni yeterli büyüklükte yapıların tasarlanmamasıdır. Ancak artık mimarinin anlayışının ve ihtiyaçlara bakış açısının değişmesi evdeki konforu arttırmıştır. Kadının evdeki duruşundan yola çıkılarak daha kullanışlı alanlar yaratılmaktadır. Bu alanlardan en belirgin değişime uğrayan mutfak olmuş ve artık yemek pişirilen bir alan olmaktan çıkarak yemek pişirilip yemek yenen bir alana dönüşmüştür. Bu alanlar için yapılan dekoratif düzenlemeler de değişerek daha hoş tasarımlar halini almışlardır. Mutfak da ki soğuk renkler yerlerini sıcak renklere bırakırken birçok zevke hitap etmek amaçlanmıştır.

Mutfaklar büyüdükçe dekorasyonda ki ilk değişim masalarda ve köşe takımlarında olmuştur. Bilindiği üzere L şeklindeki köşe takımları artık C şeklinde üretilmektedir. Nedeni tamamen ailevi sıcaklık. Yemekten sonra uzun süren sohbetler ve yemeğin verdiği rahatlıkla akıldaki bütün soruların sadece aile ile geçirilen vakit olduğu bu zaman diliminde kişilerin daha sıcak sohbet etmesini amaçlayan üretimler bunlar. Bu üretimler desenli kumaşlar ve mobilya renkleri ile değişik kombinasyonlar olarak sunulabilmekte. Mutfağınızdaki duvarın renginden beyaz eşyanızın rengine kadar istediğiniz gibi bir tarz yaratmanız mümkün.

Bunların yanı sıra mutfak dolaplarının da dekorasyondaki payı büyüktür. Çünkü köşe takımınız mutfak taşınız beyaz eşyalarınızla bir bütün sağlamak için dolaplarınızın özenle seçilmiş olması gerekmektedir. Artık çoğu kişi daha sıcak mutfak tiplerine yönelirken bazı kişiler için hala metalik renkteki mutfaklar önemini koruyor. Ahşap üzerine eskitme modası hala devam ederken artık oyma ya da desen işlemleri de seçilen rengin üzerine yine istenilen renkte uygulanabiliyor.

Mutfağınızda ışıklandırmada son derece önemli. Sıcak renklerle yapacağınız aydınlatma hem göz yormaz hem de daha samimi bir ortam yaratır. Aydınlatmalar yemek masasının üzerinde olduğu zaman kişilerin birbirleri ile olan diyalogları daha dikkatli olacağı gibi yemeklerinizde daha şık görünecek ve masanın ilk hali daha şıkır şıkır bir hal alacaktır. Işık oyunları dekorasyonda önemlidir. Mutfak dekorasyon önerileri sizi daha şık bir mutfağa kavuştururken ailenizin de daha samimi bir ortamda yemek yemesini sağlar.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık