Nasıl Vegan Olunur

Nasıl Vegan Olunur

Et yemekten kaçının. Kırmızı et, tavuk, hindi ve her türlü et ürünü buna dahil. Bu demek oluyor ki restoranlarda patates ya da soğan çorbası içeceksiniz. Bu açıdan veganizm vejeteryanizme benzer.
Süt ürünü tüketmeyin. Süt bir hayvansal gıda olduğu için süt ürünleri de yasak. Bu noktada veganizm vejeteryanizmden ayrılıyor. Süt ürünü tüketmemek demek, peynir, yoğurt ve diğer süt ürünlerini yememek demektir. Soya sütü ve soya ürünleri genelde iyidir ve daha fazla soya ürünleri üreten firmalar kuruluyor. Bu sayede en sevdiğiniz yiyeceği vegan tarzında bulmanız mümkün olabilir.
Yumurta tüketmeyin. Burada işler çoğu kişi için zorlaşabilir. Çoğu ekmek ve tatlı çeşidi yumurta içerir ve çoğu kişi için beslenme alışkanlığından ekmeği çıkartmak zordur.
Bitkilerden üretilen gıdalar tüketin. Meyveler, sebzeler, tam tahıllar, yemişler ve bakliyat tüketebilirsiniz, yeter ki gıdanın yapımında süt ya da yumurta kullanılmamış olsun. Vegan gıdaların çoğu buğday cipsi ve simit içerir.
Beslenme alışkanlığınızı değiştirmekten fazlasını yapın. Vegan olmak demek, giysileriniz ve eşyalarınızın da hayvansal ürünler olmaması demektir. Deri, yün, kürk ya da kuş tüyü ürünler kullanmak yasak. Kullandığınız tüm bakım malzemeleri, şampuan ya da makyaj malzemeleri olabilir, hayvanlar üzerinde test edilmiş olmamalı.
Vegan diyetine başlamadan önce doktorunuzla görüşün. Yediklerinize bağlı olarak, ekstra kalsiyum ve demir için vitamin hapları almanız gerekebilir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık