Numan Kurtulmuş kimdir?

Numan Kurtulmuş kimdir?

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanlığı’ndan ve partisinden ayrılma kararını açıklayan Numan Kurtulmuş, Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş’un oğlu olarak 1959’da Ünye’de doğdu. Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi’ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

1984 yılında, yine aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

“Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcut olan Kurtulmuş, 1992 yılında iktisat doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında doçentlik unvanını aldı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Kurtulmuş, İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. FP’nin Anayasa Mahkemesi’nce 22 Haziran 2001’de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi’nin Genel İdare Kurulu (GİK)’unde görev aldı. Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. 2004 yılında profesör olan Kurtulmuş, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürdü.

Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibi.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık