evdeis.infologo
DOLAR: 2.22 TL
EURO: 2.77 TL

Öğretmen Şiirleri

3 yıl önce

Öğretmen Şiirleri Öğretmen Günü Şiirleri En güzel öğretmen şiirleri,öğretmen ile ilgili şiirler,kısa öğretmen şiirleri,öğretmenler günü şiirleri, atatürk şiirleri,anne şiirleri,öğretmen oyunları,öğretmen şiirleri öğretmen şiiri,en güzel öğretmen şiirleri,öğretmen şiirleri kısa,öğretmenler günü şiirleri,öğretmen şiirleri uzun,24 kasım öğretmenler günü şiirleri,en güzel öğretmenler günü şiirleri CAN 24 kasım öğretmenler günü şiirleri, en güzel öğretmen şiiri, en güzel öğretmen şiirleri, en güzel öğretmenler günü şiirleri, öğretmen şiiri, öğretmen...

3 yıl önce

ZOR İŞ Biliyorum zor iş öğretmek, Öğretmenlik.. Ama biliyorum ki sen bizi iş olarak görmezsin. Gür çıkar kelimeler ağzından, Halbuki sen sadece fısıldarsın. Nasıl anladığımı anlamam bile. Kavratırsın sen bir yolunu bulup, Yavaş yavaş fısıldarsın, sabırla bir kere daha, Bir kere daha, defalarca .. Hayatını, sevgini,bilgini gösterirsin, (daha&helliip;)

3 yıl önce

YİRMİ DÖRDÜNCÜ GÜN Toplanmıştı tüm kulları Rabbimin, Çok sevdiği büyük dostun yanında. O ermişler ermişi yudum yudum sunarken, Bilgi ne kutsal şeymiş insanlar anlamada.. Bilim Çinde olsa gidin, Ne kadar uzaksa da.. Ya alimin mürekkebi? Şehidin kanından da.. (daha&helliip;)

3 yıl önce

YANSIMA Küçücük bir dünyam vardı, öğretmenim Senin avuçlarında.. O dünyaya kocaman hayaller sığdırmıştım. Mavilikler vardı öğretmenim, Renk renk çiçekler kucağında, Ben mutluluğu ölümsüz sanmıştım.. Hayat vardı öğretmenim, Kara tahtada, sıralarda Umut vardı öğretmenim, (daha&helliip;)

3 yıl önce

TÜRK ÖĞRETMENLERİ' NE Bazen ölüler yurdu korur, bazı da sağlar; Göz nuru karışmazsa şahadet kanı ağlar. Yoksulluğun ufkunda erirken bile mağrur, Sensin o hazin nûr, o derin nûr, o büyük nûr. Hoşnutsun, eğilmiş okuyorsun, yazıyorsun; Ey terli alın, ey güneşin öptüğü insan. Şöhret aramaz, şân aramaz, nâm aramazsın; (daha&helliip;)

3 yıl önce

ŞEHİT ÖĞRETMEN NOTLARI >Öğretmenim; Nurlu ışıktan mühürüm, Karanlığın alnında. Nice kara saçlı geceler, Benle kavuşur Kavuşur aydınlığıma. Bitmez benim baharım, Toprak benim, tohum benim; Sevgi ekerim gönüllere. (daha&helliip;)

3 yıl önce

SON DERS Eğmeyin başınızı öyle, Size başınızı eğmeyi öğretmedim. Silin gözünüzdeki yaşı, Size ağlamayı öğretmedim. Sevgi, Umut, Güven sundum size, Başınızı dik tutasınız diye. (daha&helliip;)

3 yıl önce

SEVGİLİ ÖĞRETMENİME Artık yerli malı kullanmıyorum öğretmenim, Tütüne de alıştım, Çocuk şerkılarının çoktan unuttum, Kişi başına düşen bomba miktarıyla anlıyorum hayatı.. Yirminnci yüzyıl bu, Kali Yuga yani, Jenosit.. Everest Tepesi ne kadar yüksekti öğretmenim, İspanyol köylüleri ne yerdi öğretmenim, (daha&helliip;)

3 yıl önce

SENİNLE HER MEVSİM BAHAR ÖĞRETMENİM Bir gün dersem ki, ben öğretmenim Kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim, Unutmayı unuturum da, unutmadığım Kalbimdeki en güzel yerindir. Bir gün adımı soranda çocuklarım, Kendimden önce senin adını söylerim. Solmadan açabiliyorsa körpe tomurcuk, Uğrunda harcanır boncuk boncuk, (daha&helliip;)

3 yıl önce

SEN ÖĞRETMENSİN Sen, Yunusça sevdâlanan yürek, Sen Yusuf'ça bükülmeyen bilek Sen, ipeğe sarılmış çeliksin; Sen; öğretmensin. Uzak dağ köylerinin çiğdem çiçeği ...

3 yıl önce

ÖĞRETMENLERİM Kalem verip ilk elimden tutan o, Adam edip insanlığa katan o, Karanlığı üstümüzden atan o, Dünyaya bedeldir, öğretmenlerim.. Odur yetiştiren yüce soyları, Türk'ün aynasıdır güzel huyları, Onlar şenlendirir ucra köyleri, Cehaleti kırsın öğretmenlerim.. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENLER GÜNÜ Bir gün sizleri anlatmaya yetmez, Sizin sevginiz asırlarca geçmez, Hayatım sayfa sayfa eseriniz, Nasıl unuturuz anıları biz. Öğretmenim gününüz kutlu olsun, Öğrendikçe bu millet mutlu olsun, Defter, kitap, kalemler neye yarar, (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİN DÜŞÜ "Okumuş filler ki her birinin Nice Bostan, Gülistan ezberidir. Mavi bir ışık yandı gözlerimde, Gökyüzü öyle yakın Çocuklar doğacak çocuklarım Ve öyle yağmut ki toprak, koklarsın Ellerin bütün hayvanlar alemi, Hangi ağacı çalsam açıyor Uzaylar uslu, Yönlerim yörük, Sağduyularım sol duyu. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİN ANDI Ahdettim, yemin ettim dönmeyeceğim geri; Gidiyorum yurdumun çok uzak diyarına. Cehalet cinlerinin cirit oynayan yeri; Şimdi beni bekliyor, bakıyor yollarıma. Varacağım köyüme ziyamı saçmak için; Bıkmadan, usanmadan bilgiyi yayacağım. "Başı boş dolaşmalar, bu işsizlikler niçin, (daha&helliip;)

3 yıl önce

Öğretmenimize Bizler ağaçtık, çiçektik Siz de bahçıvan. Bizi bilgiyle suladınız Sabah, akşam. Makasınız örnek olmaktı. Bizim kötü huylarımız vardı; Bunlar kurumuş yapraklarımızdı. Sizse makasınızla yok ettiniz bunları. Sağlığımız terbiyemiz, (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM BEN Dağların arasında, bayırında, düzünde Yine bir başkayım ben Öğretmenler Günü'nde Boy boy çiçeklerim var, umut var gözlerinde Öğretmenim diyorum, korkmak yakışmaz bana Kara tahta önünde duruşun yeter bana. Ekmeğim olmuşsun sen, okyanusum, limanım Okuttuğum kitapsın, damarımdaki kanım (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Eserin senin Duyarsızlığın ucundaki Yaşlı çocuklar.. Tutunmuşlar bencilliğin Çıkıntılarından İne ine aşağılara, Bir nesil tükeniyor.. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Yolsuz köye gittin yaya, Gönül verdin çağdaşlığa, Karanlığı del dedin ya, Deleceğim öğretmenim. Olur ettin olunmazı, Deldin kaleminle taşı, Bil dedin ya bilinmezi, Bileceğim öğretmenim. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Unuttum ezberlediğim binlerce ismi, Bir senin adını unutamadım. Yıllar geldi geçti habersiz, Bir seni tanıdığım günü unutamadım. Anamın kucağından, yüce gönlüne, Köprüler kurdum gülle bezenmiş, (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Ben, Seni ilk defa Okul duvarının dışından Okula gitmezken tanıdım. Kirli suratım, karışmış saçlarım Çapaklanmış gözlerimle Hep sana bakardım.. Anasızlığımın özlemini Senin çocuklarla ilgilenmenle Kapardım.. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Her zaman yardım edersin bana, Hem annesin, hem de baba. Evlat yetiştirirsin vatana, Benim canım öğretmenim.. Okuyamam, okutursun, Derdime derman olursun, Beni kötülüklerden korursun, Benim canım öğretmenim.. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Sen yiğit gönlümde şanlı bayraksın, Süste hilâl, renkte al öğretmenim. Şu gönlüme ışık olup dolansın, Bilgimde göz, kulak, dil öğretmenim. Savaşta destansın, ilimde tacım Cehalet yarama şifa ilacım Benliğe ermede sana muhtacım Gönül kovanımda bal öğretmenim. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Gözlerin sevgi dolu, bakışın ışık ışık Gülüşünle yıldız yıldız karanlık, Biz seninle varolduk, seninle varız, Yüreğinde sonsuz aşk, dimağında vatanız. Bahar yeli, yaz meltemi ellerin, Okşadıkça saçımı, dağılır kederlerim. Biliyorum ben dolu gündüzün, gecelerin, (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Çok küçüktüm biliyorum, Bilgisizdim, titriyordum, A' yı B' yi bilmiyordum, Sen öğrettin öğretmenim. Saçlarımı okşayışın, Okumayı öğretişin, Atatürk’ü gösterişin, Hatırımda öğretmenim. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Al, işte boyalarım Bir resim yap bana, Kâğıdı kocaman olsun.. Bir manzara çiz Anadolu'dan Şöyle güzel bir manzara Seyrine doyum olmasın.. Dünyamı karartan (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖGRETMENİM Bir uzun geçmişte hatırlıyorum seni, Korkulu çocuk yüreğimde acılar vardı, Dost muyduk, düşman mıydık, bilemiyordum, İlk resmî ayrılışımdı anamdan, gülemiyordum. Galiba bir yayla dönüşü, bir ılıkça gün, (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Ben bir gülüm, sen bahçıvan; Çok açarsam, eser senin, Mis kokarsam, eser senin. Ama bir de soldurursan, Günah senin, günah senin, Öğretmenim… Ben tohumum, çiftçi sensin, Çok sularsan, ürün senin, Bol olursam, verim senin. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Bir gün Eğer birgün arkana bakarsan Beni bulacaksın, mutlu olacaksın. Gün ışığı vuracak üstüne, Aydınlık dolacak yüreğin, Bahtiyar olacaksın, nur olacaksın! Her şeyde var olacaksın, Var seninle bulunacak Sonsuz olacaksın. Ben sen olacağım, sen ben olacaksın. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Bütün karanlığın ulu güneşi, Her gece gönlüme dol öğretmenim. Kim ki çıkmak ister ömür dağına, Ancak senden başlar yol öğretmenim. Hep çürüsün sana küfreden diller, Kökten kopsun sana taş atan eller, Senden küçük güzellikler, güzeller, Sendeki bir başka hal öğretmenim. (daha&helliip;)

3 yıl önce

ÖĞRETMENİM Ahmet Selçuk İLKAN Unutmadım öğretmenim. Ama gel gör yine adam Olamadım öğretmenim. Ezberledim hep dersini, Yaşattılar hep tersini, Mutluluğun adresini, Bulamadım öğretmenim. (daha&helliip;)

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
Yukarı Çık