Op. Dr. Bahadır BAYKAL Kimdir

Op. Dr. Bahadır BAYKAL Kimdir

İlk ve orta ögrenimini Elazıg ve Ankara’da tamamladı.

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinden Tıp doktoru olarak mezun oldu.Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak girdiği Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kliniğinden 1999 yılında uzmanlığını aldı.

İhtisas eğitimi sırasında özellikle fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi,orta kulak cerrahisi,Endoskopik sinüs cerrahisi ve horlama-uyku apnesi konuları ile ilgilendi.Yurtiçi ve yurtdışında pekçok kongre ve sempozyumlara katılarak bilimsel çalışmalarını sundu.

2000 yılında Fransa’nın Cannes kentinde kolesteatom ve orta kulak cerrahisi ile ilgili kursa katılarak,işitme kayıplı kronik kulak iltihaplarının cerrahi tedavisi konusunda eğitim aldı.
2001 yılında Avrupa Fasyal Plastik Cerrahisi Akademisi Başkanı Prof.Dr Pedro Claros’dan Clinica Claros Barcelona (İspanya) da fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi eğitimi aldı.

Yine aynı dönemde Uluslararası Fasyal Plastik Cerrahi Akademisi Başkanı olan Prof.Dr. Fernando Pedrosa’dan (Kolombiya) estetik burun ve estetik yüz cerrahisi eğitimi aldı.

2006 yılında Fransa Bordeaux’da kendi alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden ”Institut Georges Portmann”da Prof.Dr. Stoll ve Prof.Dr.Boudard ile Fonksiyonel&Radikal Endoskopik Sinüs Cerrahisi konularında çalışma imkanı buldu ve pekçok kadavra üzerinde çalışarak ileri düzey endoskopik sinüs cerrahisi eğitimi aldı.

2007 yılında UMC&St Radboud (Hollanda) da; Modern estetik burun cerrahisi,estetik yüz cerrahisi (face lift,kepçe kulak deformitesi-göz kapağı estetik girişimleri,çene ucu estetik girişimleri) ve boyun-yüz bölgesi cilt kanserlerinin rekonstruktif cerrahisi konularında,alanlarında tanınmış isimler olan Gilbert N. Trenite,R.Siegert,T. Wang,K.İngels ve P.J.F.M. Lohuis’den kadavra çalışmalı eğitim aldı.

2008 yılında New York University School Of Medicine (A.B.D) da Balon Sinoplasti, Endoskopik Sinüs Cerrahisinde Bilgisayar Destekli Navigasyon, Beyin Omurilik Sıvısı fistüllerinin endoskopik yöntemle onarılması ve New York Montefiore-Einstein Cancer Center ‘da burun içi tümörlerin endoskopik yolla çıkarılması konularında kadavra çalışmalı eğitim aldı.

2009 Yılında İtalya’nın Milano kentinde Prof.Dr. Pietro Palma ve Prof. Dr. G. Nolst Trenite tarafından düzenlenen “İnternational Milan Masterclass” Sempozyumuna katılarak rinoplasti eğitimi aldı.

2009 Yılında Almanya’nın Münih kentinde bulunan Ludwig – Maximilians University Grobhadern Medical Center da Fonksiyonel-Estetik Burun Cerrahisi ve Estetik Yüz – Çene Cerrahisi, Modern Kepçe Kulak Cerrahisi konularında kadavra çalışmalı eğitim aldı.Aynı dönemde Facial Plastic Surgery 2009 toplantısına katılarak Facial Reanimation konusunda sertifika aldı.

Internatioanal Hospital İstanbul ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde bir dönem çalışmış olan Dr.Baykal, 2000-2006 yıları arasında Tekirdağ Çerkezköy İlçesi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunmuştur.

Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı,Kulak Burun Boğaz-Baş Boyun Cerrahisi Derneği,Türk Fasyal Plastik Cerrahisi Derneği,Türk Rinoloji Derneği üyesi olan Dr.Baykal,aynı zamanda European Rhinologic Society ve Balkan Society Of ORL-Head and Neck Surgery üyeliğini de sürdürmektedir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık