Parafinle Bakım Nasıl Yapılır

Parafinle Bakım Nasıl Yapılır

Cilt bakımı kadınların neredeyse vazgeçilmezler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bakımlı görünmek, yaşlanmayı geciktirmek, kendini daha iyi ve zinde hissetmek derken birbirinden farklı bakım ürünleri ile kadınların hayatında yer alan cilt bakımı, kadınları mutlu etmek için de birebir denilebilir. Cilt bakımı için oldukça tercih edilen parafin ise günümüzde çok popüler.

Parafin; doymuş karbonhidrata verilen addır ve kuaförlerde, güzellik merkezlerinde el ve ayak bakımlarında yaygın olarak kullanılan bir üründür.

Parafin bakımı yapılacak bölge öncelikle daha iyi sonuç alabilmek için bir krem yardımıyla nemlendirilir ve peeling uygulaması yapılır. Ilık su ile güzelce durulandıktan sonra parafin suyuna bandırılıp çıkarılır. Sıcak tutulması gerektiğinden bir poşet yardımıyla sarılır ve üzerine pamuklu havlu sıkıca kapatılarak 15 dakika bekletildikten sonra poşet sıyrılarak bölgeden çıkarılır. Son olarak parafinin daha iyi sonuç vermesi ve kalıcı olabilmesi için parafin sonrası krem masaj yardımıyla bölgeye uygulanarak işlem son bulur.

Parafinin özellikle ilerleyen yaşla birlikte yıpranan derinin onarılmasında olumlu sonuçlar doğurduğu test edilerek onaylanmıştır. Parafinin özü mumdan ve tamamen doğadan elde edilen vitaminlerden oluşmaktadır. En önemlisi içeriğinde hiçbir kimyasal madde taşımamaktadır.

Eğer cilt çok kuru değilse parafinin etkisi bir hafta sürer ancak kuru ise iki gün sonra parafinin etkisi azalır. Bu sebeple düzenli olarak parafin uygulaması yapılmalıdır. Parafin el, ayak bakımlarında uygulanabileceği gibi toksinleri atma özelliği olduğu için zayıflama amaçlı da kullanılabilir. Uzman doktorlarca fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde yaşam kalitesini yükseltmek için ve bel, boyun, eklem ağrılarının giderilmesi için, beyin kanaması, beyin kanamasına bağlı oluşan felçlik durumları, fıtık tedavileri de dahil olmak üzere hastaların daha rahat yaşam sürmelerini sağlayabilmek adına sıklıkla kullanıldığı görülmektedir.

Parafin uygulaması özellikle kış aylarında haftalık olarak yapılabilir. Ancak cilt problemi olan kişilere (egzama, mantar, kesik, yara vb.) kesinlikle yapılmaması önerilir.

Parafin konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus da şudur ki, her ne kadar cilt bakımında çok sayıda faydası bulunsa da gıda sektöründe özellikle meyvelerin daha parlak görünmesi için kullanılan parafinden kaçınılmalıdır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık